Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PREVENCE OBEZITY

  Dětem přibude další tělocvik

  21.12.2017 17:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) podpoří sportování žáků ve školních družinách. Vyhradilo na to další peníze.

  Děti sport fotbal lupa
  Děti by ke sportu měli vést především rodiče | Pixabay

  Dvouletý program Hodina pohybu navíc přináší pozitivní výsledky. Vláda proto v příštím pololetí finančně podpoří školy, které budou nadále sportování u dětí podporovat. „Projekt Hodina pohybu navíc přinesl pohyb do školních družin. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se tudíž rozhodlo pravidelný pohyb dětí i nadále podporovat a to prostřednictvím dotace, kterou dle předběžného zájmu využije asi pět set škol,“ uvedl náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT Karel Kovář. Peníze pro školy půjdou z dotačního programu pro Školní a univerzitní sport.  

  Některé školy nemají na hodinu tělocviku navíc peníze
   

  O Hodinu pohybu navíc byl ve školních družinách v posledních dvou letech opravdový zájem.  Svědčí o tom statistiky vyplývající ze závěrečné zprávy, kterou si ministerstvo nechalo vypracovat. Do pokusného ověřování se jen v prvním roce zapojilo 160 škol, sedm tisíc žáků a 290 trenérů i učitelů. V dalším roce se jejich počet přibližně zdvojnásobil na 343 škol, 15 tisíc žáků a 601 trenérů i učitelů. Zároveň se díky projektu začali o podporu sportovních a pohybových aktivit na školách zajímat více také ředitelé. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...