Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Zachráněné peníze

  Daňová Kobra se osvědčila! Odhalila podvody za 4 miliardy!

  03.02.2016 07:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Někteří bývalí politikové byli zcela proti ní a dělali vše proto, aby nefungovala. Později byla zřízena a ukazuje se, že se velmi osvědčila. Řeč je o takzvaně daňové kobře, která pomohla odhalit podvody za více než 4 miliardy korun. A to za necelé dva roky svého fungování.

  Daňová kobra lupa
  Daňová kobra pracuje efektivně! Odhalila už podvody za 4 miliardy korun! | Profimedia

  Jen v roce 2014 zajistila 1,4 miliardy korun, v roce 2015 asi 1,9 miliardy korun. Regionální Kobra, která vznikla na začátku roku 2015, pak zamezila trestné činnosti za skoro 850 milionů korun.

   

  "Jde o uchráněné hodnoty, které stát získal. Jde o zajištěné nebo uchráněné finanční prostředky," řekl policejní prezident Tomáš Tuhý a dodal, že v částce jsou například i peníze zabavené z trestné činnosti.  

  Daňová kobra za necelé dva roky své existence pomohla odhalit daňové úniky za více než čtyři miliardy korun!
   

   

  Daňovým únikům v rámci Kobry se na policejním prezidiu věnuje 40 policistů a v regionech další desítky lidí.

   

  "Zřízení Daňové Kobry se ukázalo jako správný a efektivní krok vlády, jak účinně bojovat proti daňovým únikům a daňové kriminalitě. Jsem rád, že kromě centrální Daňové Kobry pracuje stejně dobře na rozkrývání trestné činnosti i nově zřízená Regionální Kobra, která už za první rok svého fungování zabránila podvodům ve stovkách milionů korun," podotkl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

   

  Podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) je útvar spolu se systémem přenesené daňové povinnosti nejefektivnější způsob, jak získat nezaplacené daně zpět do státního rozpočtu a jak předcházet podvodům. A ve své činnosti chce Kobra pokračovat. Chce se ještě více zaměřit na podezřelé osoby, firmy a podnikatele, kteří krátí daně mnohdy o miliony korun.

   

  Daňová Kobra je společný tým Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, Generálního finančního ředitelství a Generálního ředitelství cel. Členové týmu společně bojují proti daňovým únikům a daňové kriminalitě, a to především v oblasti daně z přidané hodnoty a spotřební daně.

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...