Čtvrtek 19. července 2018
svátek má Čeněk, zítra Ilja

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VĚTRNÁ SMRŠŤ

  Noční vítr lámal na východě České republiky stromy a trhal střechy

  12.12.2017 17:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Tisíce domácností ve východní části republiky se v noci na úterý ocitlo bez elektřiny. Silný vítr lámal stromy, které zastavily silniční i železniční dopravu. Nejvíce případů zaznamenali hasiči v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Vichr řádil také v Jeseníkách a Beskydech. Na Lysé hoře v Beskydech dosáhl vítr v nárazech téměř 137 km/h.

  hasiči-stromy-smrst lupa
  Hasiči se celou noc nezastavili | HZS Zlínského kraje

  Především popadané stromy odstraňovali záchranáři v průběhu noci na úterý ve východních částech České republiky. V Olomouckém kraji byly nejvíce zasaženy Velké Kunětice na Jesenicku. "Jednotky hasičů zde vyjížděly hned několikrát k odstranění spadaných stromů, ale také k poškozené střeše rodinného domku," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. V nemocnici navíc skončil dobrovolný hasič, na kterého na Jesenicku spadl strom. Ušetřeny nebyly ani Prostějovsko, Přerovsko a Olomoucko. 

  Ráno elektřina neproudila do několika tisíc domácností
   

  Hasiči v Moravskoslezském kraji hlásili kvůli silnému větru více jak čtyři sta výjezdů. Nejvíce větrná smršť pustošila oblast Frýdecko-Místecka, následovalo Novojičínsko i Ostravsko."Odstraňujeme popadané stromy. Vyjíždíme i kvůli uvolněným střešním krytinám," konstatoval mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Petr Kůdela. 

   

  Silný vítr ráno komplikoval i dopravu ve Zlínském kraji. Provoz vlaků zastavila překážka mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku. Uzavřena byla kvůli popadaným stromům také silnice v Hošťálkové na Vsetínsku. Střechy rodinného domu se uvolnily v Otrokovicích na Zlínsku, v rodinném domě ve Valašském Meziříčí, v Zubří na Vsetínsku i Velkých Těšanech na Kroměřížsku. 

   

  Své si užili lidé také na Pardubicku. Kvůli popadaným stromům zde byly částečně uzavřeny silnice u vesnice Hošťálkovice na Chrudimsku. Padlé kmeny odstraňovali záchranáři z cest také v České Třebové nebo Pardubicích a přilehlých obcích.

   

  Energetici hlásili po celé východní části republiky desítky tisíc domácností bez proudu. Nejvíce pustošení nárazového větru odnesli obyvatelé Ostravska, Slezska, ve Zlínském a Olomouckém kraji. „Poruchy postupně odstraňujeme. Ráno elektřina neproudila do několika tisíc domácností,“ uvedl pro média mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...