Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÉNĚ PRÁCE PRO POŠŤÁKY

  Pošta zruší přes 2 000 poboček a přestane roznášet noviny!

  12.12.2017 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Česká pošta přestane od Nového roku roznášet předplacená periodika. Navíc zruší i stovky svých poboček.

  Noviny letáky lupa
  Poště se roznos novin přestal vyplácet | Pixabay

  Největší tuzemský distributor tisku PNS převezme od ledna s firmou Mediaservis rozvážku předplacených novin od České pošty. Denně budou lidem do schránek doručovat v průměru 250 tisíc deníků. Pošta se s vydavateli nedohodla na zvýšení ceny za distribuci.  

  Část brigádníků pošty přijde o místo
   

  "Prodaný náklad deníků klesá, což se projevilo i v poklesu našich výnosů z distribuce pro volný prodej. Rozšíření distribuce i pro předplatitele nám pomůže pokles nahradit," vysvětlil předseda představenstva PNS Petr Novák.

   

  Česká pošta chtěla více peněz, ale nepochodila. "Pošta nenašla shodu s vydavatelskými domy na změně smluvních podmínek v oblasti ranní distribuce tisku. Smluvní finanční odměna, kterou za poskytování služby Česká pošta dostávala, nebyla posledních pět let upravována," řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

   

  Pošta navíc chce do budoucna zrušit většinu ze svých vlastních poboček a celkem 2 500 jich převést na podnikatele nebo obce v rámci pošty Partner. Momentálně jich převedla 428. Největší zájem projevují provozovatelé koloniálů nebo jiných obchůdků, kteří už mají prostorové zázemí a poštovní služby vnímají jako možnost dalšího přivýdělku.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...