Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Další dítě!

  To není normální! Další dítě v babyboxu!

  02.02.2016 18:29 / zprávy google+ twitter facebook

  Tak tohle už je vážně moc! Během jediného měsíce už 4. miminko odložené v babyboxu. Tentokráte v Praze 2. Jak uvedl zakladatel schránek pro nechtěné novorozence, šlo o chlapečka, kterého zřejmě jeho matka odložila v úterý dopoledne vykoupaného se základně ošetřeným pupečníkem. V pořadí 133. miminko bylo zabaleno v bílém prostěradle.

  Ludvík Hess, babybox lupa
  Schránky Ludvíka Hesse už pomohly zachránit 133 nechtěných dětí! | archiv ČT

  Ludvík Hess, který fenomenální schránky kdysi zřídil, se sice těší z toho, že všechny děti, které byly odložené, hlavně ty poslední čtyři, jsou v pořádku, ale sám se pozastavuje nad tím, že je jich v poslední době tolik.

   

  "Chlapečka jsem pojmenoval Jan Černoch, podle starostky městské části Praha 2 Janičky Černochové, na jejíž přání jsme vůbec první babybox na radnici v roce 2010 zřídili. Honzík je třetím letošním děťátkem a skóre holky versus kluci upravil na 77:56," uvedl pro Bleskově.cz Ludvík Hess.  

  Schránky babyboxy zřizovatele Ludvíka Hesse pomohly v ČR zachránit už 133 dětí.
   

   

  Před třema dny byl v babyboxu v Liberci odložen novorozený chlapeček, který dostal prozatimní jméno Hynek. Před tím 25. ledna někdo vlořil do schránky v Hradci Králové narozenou holčičku Janičku. A těsně na konci loňského roku odložila nejspíš matka do babyboxu v Chebu také novorozenou holčičku.

   

  Z větší části jsou lidé, kteří se takto "zbavují" dětí ze sociálně slabých poměrů, či matky v jiné, pro ně bezvýchodné situaci. Pokud se do určité doby rodiče o miminko nepřihlásí, poputuje do kojeneckého ústavu a následně k adopci. 

   

  Zřizovatel schránek Ludvík Hess, který je také držitelem státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana zároveň dnes v poledne také předal v Oblastní nemocnici v Příbrami babybox nové generace,

  "Tím jsme hodlali nahradit původní bedýnku na nechtěná lidská mláďata, nainstalovanou v roce 2008. Povšimněte si slova předat, nikoli zřídit, protože zřízení babyboxu nám Stanislav Holobrada, ředitel nemocnice neumožnil," dodal Hess.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: babybox, dítě, Hess, praha
  Komentáře ke článku
  loading...