Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Další dítě!

  To není normální! Další dítě v babyboxu!

  02.02.2016 18:29 / zprávy google+ twitter facebook

  Tak tohle už je vážně moc! Během jediného měsíce už 4. miminko odložené v babyboxu. Tentokráte v Praze 2. Jak uvedl zakladatel schránek pro nechtěné novorozence, šlo o chlapečka, kterého zřejmě jeho matka odložila v úterý dopoledne vykoupaného se základně ošetřeným pupečníkem. V pořadí 133. miminko bylo zabaleno v bílém prostěradle.

  Ludvík Hess, babybox lupa
  Schránky Ludvíka Hesse už pomohly zachránit 133 nechtěných dětí! | archiv ČT

  Ludvík Hess, který fenomenální schránky kdysi zřídil, se sice těší z toho, že všechny děti, které byly odložené, hlavně ty poslední čtyři, jsou v pořádku, ale sám se pozastavuje nad tím, že je jich v poslední době tolik.

   

  "Chlapečka jsem pojmenoval Jan Černoch, podle starostky městské části Praha 2 Janičky Černochové, na jejíž přání jsme vůbec první babybox na radnici v roce 2010 zřídili. Honzík je třetím letošním děťátkem a skóre holky versus kluci upravil na 77:56," uvedl pro Bleskově.cz Ludvík Hess.  

  Schránky babyboxy zřizovatele Ludvíka Hesse pomohly v ČR zachránit už 133 dětí.
   

   

  Před třema dny byl v babyboxu v Liberci odložen novorozený chlapeček, který dostal prozatimní jméno Hynek. Před tím 25. ledna někdo vlořil do schránky v Hradci Králové narozenou holčičku Janičku. A těsně na konci loňského roku odložila nejspíš matka do babyboxu v Chebu také novorozenou holčičku.

   

  Z větší části jsou lidé, kteří se takto "zbavují" dětí ze sociálně slabých poměrů, či matky v jiné, pro ně bezvýchodné situaci. Pokud se do určité doby rodiče o miminko nepřihlásí, poputuje do kojeneckého ústavu a následně k adopci. 

   

  Zřizovatel schránek Ludvík Hess, který je také držitelem státního vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana zároveň dnes v poledne také předal v Oblastní nemocnici v Příbrami babybox nové generace,

  "Tím jsme hodlali nahradit původní bedýnku na nechtěná lidská mláďata, nainstalovanou v roce 2008. Povšimněte si slova předat, nikoli zřídit, protože zřízení babyboxu nám Stanislav Holobrada, ředitel nemocnice neumožnil," dodal Hess.

   

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: babybox, dítě, Hess, praha
  Komentáře ke článku
  loading...