Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ - KOMENTÁŘ JANA MAĎARA

  Babiš má recept na ilegální migraci - chce začít chytat pašeráky lidí

  08.12.2017 16:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Vánoční trhy jsou v plném proudu a pod dozorem po zuby ozbrojených policistů. V pražské Tróji spadla lávka a v médiích se to propírá, jako kdyby padla vláda. Němci ukončili vítání migrantů a teď se je snaží ze své země dostat i úplatky. Komunisté chtějí na post šéfa GIBSu za každou cenu "mlátičku" studentů z listopadu 1989 Zdenka Ondráčka. Babiš je premiérem a malý velký Kim si zřejmě vykoledoval válečný konflikt. Donald Trump si koleduje také. Popudil Palestince prohlášením, že americká ambasáda bude v Jeruzalémě.

  Migranti imigranti. lupa
  Andrej Babiš chce lovit pašeráky lidí | Policie SR PZ

  Zásadní události uplynulého týdne očima komentátora Bleskově.cz Jan Maďara aneb: Co vám možná uniklo, ale nemělo by:

   

  Pátek 1. prosince
  Po celém Česku i všude v Evropě se naplno rozjely vánočně - adventní trhy. Psali jsme zde. Smutným koloritem posledních let jsou náměstí obehnaná betonovými zátarasy a policejními hlídkami. Muži a ženy zákona jsou po zuby ozbrojeni. A dokonce i v těch nejmenších městečkách mají letos v pohotovosti samopaly. Nechtěně se tak nadcházející svátky klidu a míru stávají demonstrací připravenosti odrazit blázny se znakem půlměsíce, co chtějí mít svět jenom pro sebe. 

  Komunisté se samozřejmě po bolševicku jako jeden muž žádosti budoucího premiéra země vzepřeli
   

  Sobota 2. prosince
  V pražské Tróji se zřítila lávka přes řeku. Psali jsme zde. Šest lidí se zranilo, z toho dva těžce. A protože se to stalo v Praze, všechna celostátní média o události informovala ještě dalších několik dní do největších podrobností. Kdoví, zda by se o tom tak dlouho a vášnivě diskutovalo, kdyby spadl mostek třeba někde v Ostravě nebo Brně.

   

  Neděle 3. prosince
  Po velkolepém vítání imigrantů před dvěma lety zřejmě procitli i naši němečtí sousedé. Jsou ochotni neúspěšným žadačům o azyl dokonce připlatit nějaké to euro navíc, jen aby si zbalili svých pět švestek a vrátili se zpět domů. Problém ale je v tom, že piloti německých areolinií se už před několika dny vzbouřili, že imigranty zpět do jejich domovin prostě nepovezou. Především Afgánce a Pákistánce. Letět do těchto oblastí je prostě riziko tak vysoké, že to pilotům za ty peníze ani nestojí.

   

  Pondělí 4. prosince
  Kdyby nebylo Michala Horáčka, možná by se vše obešlo bez velkého povyku. Právě tento prezidentský kandidát oslovil Andreje Babiše, aby požádal soudruhy z KSČM o stažení svého kandidáta Zdeňka Ondráčka na post šéfa komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Psali jsme zde. Komunisté se samozřejmě po bolševicku jako jeden muž žádosti budoucího premiéra země vzepřeli. Zdeněk Ondráček sice mlátil studenty na národní třídě, ale je podle nich odborník, který bude v této funkci na správném místě. Jsem jen zvědavý, jak s takovým „kádrovým profilem“ bude běžné občany chránit (což tato funkce vyžaduje) před policisty, kteří morálně selhali.

   

  Úterý 5. prosince
  Vypadá to, že v severní Koreji bude co nevidět pěkně horko. Japonsko začíná intenzivně zbrojit, jižní Korea aktivuje své vojenské složky a americký kongresmen Lindsey Graham vyzval Pentagon, aby zahájil evakuaci rodin amerických vojáků umístěných v Jižní Koreji. Do KLDR už vyrazil také vyjednavač OSN, aby se na poslední chvíli pokusil uhasit doutnající válečný konflikt. Malému velkému Kimovi je to ale asi jedno. Kdo chce válčit, důvod si vždycky najde. Psali jsme zde.

   

  Středa 6. prosince
  Tak se Andrej Babiš dočkal. Pan prezident jej oficiálně jmenoval premiérem vlády. Psali jsme zde. Vládu prý bude jmenovat už 13. prosince, aby mohl vyrazit na summit EU, kde bude hájit české barvy. Především musí žehlit hrozící soud kvůli nedodržení kvót přijímání uprchlíků. A chce prý navrhnout řešení, jak bojovat proti nelegální migraci. Účinnou zbraní by podle Andreje Babiše měl být boj s pašeráky lidí. No, divoká slovenská krev se nezapře. Zbojníky tam také vždycky pochytali většinou všechny. Tak držíme palce.

   

  Čtvrtek 7. prosince
  Palestinci se bouří a vyhlašují intifádu (povstání) proti Izraeli. Americký prezident Donald Trump podle nich předcházející den otevřel bránu do pekla. Vyhlásil totiž záměr přestěhovat americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Psali jsme zde. Tím světu vzkázal, že hlavním městem Izraele má být právě toto starobylé posvátné město židů, křesťanů i muslimů. Pro židovský stát je to velké gesto, nicméně je možné, že americký prezident zadělal na další pořádný problém v tomto výbušném regionu.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...