Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEDOCENITELNÝ DAR

  Postižený Patrik může ovládat techniku hlasem

  07.12.2017 14:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Těžký život lidí, kteří jsou odkázaní na vozík a absolutní péči druhých, se dá zlepšit díky moderní technice. Přístroje se dokonce dají ovládat pouhým dechem! Jsou však velmi nákladné. Najdou se ale mezi námi lidé, kteří nemocným rádi pomohou.

  Magda Vašáryová lupa
  Patrik předvádí Magdě Vašáryové přístroj, který lze ovládat hlasem | Facebook

  Bývalá herečka a diplomatka Magda Vášáryová se stále zajímá o dění kolem sebe a prokazuje mimo jiné i svou lidskost a soucit. Před pár dny se sešla s vážně postiženým Patrikem, který je od svých 15ti let odkázaný na pomoc druhých. „Pečuje o něj neuvěřitelně statečná a aktivní babička, která má již sedmdesát šest let,“ uvedla s velkým obdivem známá slovenská herečka. „Tato úžasná žena žije pouze pro svého vnuka,“ dodala. Jak dále uvedla, zatímco je babička drobná, subtilní stařenka, její vnuk Patrik měří 194 cm! Péče o něj tak rozhodně podle ní není snadná.  

  Vašáryová se zabývá i otázkami migrace a V4
    

  Každá pomoc pro lidi, kterým nepřálo štěstí, je podle ní důležitá. „Už před pár měsíci koupil Michal Horáček Patrikovi přístroj, který mu umožňuje nejen lépe psát, ale také zapnout hlavou světlo, nebo zazvonit na babičku,“ popsala fungování speciální myši na lidský dech, díky které může postižený ovládat techniku kolem sebe.

   

  Patrik i přes nelehký osud dokázal dokončit univerzitu a jeho tématem byla také Visegrádská 4 (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko). „Položil mi pár otázek ohledně V4, protože to je i jeho téma,“ potvrdila někdejší velvyslankyně v Rakousku a Polsku Magda Vašáryová. Nový přístroj Patrikovi umožní i případná další studia.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...