Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VÁLKA JE JISTÁ

  Severní Korea chce válčit!

  07.12.2017 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ministerstvo zahraničí KLDR. Nejen Jižní Korea, Japonsko či USA se tak připravují na boj.

  Kim Čong un lupa
  Kim Čong-un k sobě téměř nikoho nepouští a nikam necestuje | Reuters

  Válka je nevyhnutelná, tvrdí Severní Korea. „Otázka není jestli, ale kdy vypukne válka,“ sdělilo severokorejské ministerstvo zahraničí. „Nechceme válku, ale nebudeme se před ní schovávat,“ píše v prohlášení, ze kterého citovala agentura Reuters. Válku podle KLDR vyvolaly hrozby, které vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. "Viníky jsou i společné manévry USA a Jižní Koreje," domnívá se KLDR, která nedávno provedla další raketový test.  

  Do KLDR míří vyjednavači, ale Kim Čong-un je již zřejmě dávno rozhodnutý
    

  Totalitní severokorejský režim pravidelně vyhrožuje Soulu i jeho spojenci Washingtonu. Severní a Jižní Korea zůstávají přitom desítky let technicky ve válečném stavu. Vzájemný konflikt z let 1950 – 1953 byl totiž ukončen pouze dohodou o příměří, nikoli řádnou mírovou smlouvou.

   

  Napjatou atmosféru se pokusí zmírnit zástupce OSN Jeffrey Feltman, který přijel do KLDR. Je prvním diplomatem světového organizace, který bude v Severní Koreji vyjednávat, od nástupu mladého Kim Čong-una k moci, tedy od roku 2011. Samotný Kim Čong-un přitom prakticky nepřijímá zahraniční politiky ani necestuje. Je tedy možné, že ke Kimovi se Jeffrey vůbec nedostane.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Severní Korea
  Komentáře ke článku
  loading...