Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  VÁLKA JE JISTÁ

  Severní Korea chce válčit!

  07.12.2017 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Válka na korejském poloostrově se stala nevyhnutelnou, uvedlo ministerstvo zahraničí KLDR. Nejen Jižní Korea, Japonsko či USA se tak připravují na boj.

  Kim Čong un lupa
  Kim Čong-un k sobě téměř nikoho nepouští a nikam necestuje | Reuters

  Válka je nevyhnutelná, tvrdí Severní Korea. „Otázka není jestli, ale kdy vypukne válka,“ sdělilo severokorejské ministerstvo zahraničí. „Nechceme válku, ale nebudeme se před ní schovávat,“ píše v prohlášení, ze kterého citovala agentura Reuters. Válku podle KLDR vyvolaly hrozby, které vůči Pchjongjangu zaznívají z Washingtonu. "Viníky jsou i společné manévry USA a Jižní Koreje," domnívá se KLDR, která nedávno provedla další raketový test.  

  Do KLDR míří vyjednavači, ale Kim Čong-un je již zřejmě dávno rozhodnutý
    

  Totalitní severokorejský režim pravidelně vyhrožuje Soulu i jeho spojenci Washingtonu. Severní a Jižní Korea zůstávají přitom desítky let technicky ve válečném stavu. Vzájemný konflikt z let 1950 – 1953 byl totiž ukončen pouze dohodou o příměří, nikoli řádnou mírovou smlouvou.

   

  Napjatou atmosféru se pokusí zmírnit zástupce OSN Jeffrey Feltman, který přijel do KLDR. Je prvním diplomatem světového organizace, který bude v Severní Koreji vyjednávat, od nástupu mladého Kim Čong-una k moci, tedy od roku 2011. Samotný Kim Čong-un přitom prakticky nepřijímá zahraniční politiky ani necestuje. Je tedy možné, že ke Kimovi se Jeffrey vůbec nedostane.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Severní Korea
  Komentáře ke článku
  loading...