Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  CENZURA INTERNETU

  Příspěvky na YouTube pod bedlivým dozorem!

  06.12.2017 13:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Mnohem větší kontroly příspěvků na internetu plánuje Google i YouTube. Snahou je omezit dezinformace a nenávistné komentáře. Kdo ale posoudí, co je dezinformace? Odpůrci cenzury upozorňují na omezování svobody.

  Internet tablet počítač lupa
  Zásahy do internetových příspěvků mnozí hodnotí jako nepřípustnou cenzuru | Pixabay

  Mnohem větší dohled nad obsahem portálu pro sdílení videí YouTube plánuje společnost Alphabet, které patří i vyhledávač Google. "V rámci Googlu zaměstnáme příští rok až deset tisíc nových spolupracovníků," uvedla ředitelka YouTube Susan Wojcickiová. "Budou prohlížet a odstraňovat videa s násilnickým a extremistickým obsahem," vysvětlila.  

  Jestli se má omezit internet, pak proč se neomezí také násilí a sex ve filmech, či prodej alkoholu v obchodech, ptají se odpůrci cenzury
   

  Kritici Google i YouTube vinili, že šíří dezinformace, nenávistné komentáře a videa s obsahem škodlivým pro děti. Na to společnost Alphabet reaguje i novou technologií, která škodlivý obsah automaticky označuje. "Díky jejímu vývoji jsou kontroloři již nyní schopni odstraňovat téměř pětkrát více videí než dříve. Až devadesát osm procent odstraněných videí násilného obsahu nyní označuje algoritmus," popsala způsob cenzury Wojcickiová. Firma také začne uplatňovat přísnější kritéria a rozšíří tým recenzentů pro zadávanou reklamu. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...