Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NEDAJÍ SI POKOJ

  Uniklo Sarajevo atentátu? Zadržený džihádista měl v autě ruční raketomet!

  06.12.2017 01:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Soud poslal do vazby bosenského teroristu. Policisté v jeho autě našli hotový arzenál, včetně raketometu. Vozidlo měl zaparkované v Sarajevu na autobusovém nádraží poblíž americké ambasády.

  Teroristé ISIS lupa
  foto | Archiv

  Plné auto zbraní všeho druhu si zaparkoval na autobusovém nádraží nedaleko amerického velvyslanectví v Sarajevu bosenský džihádista. Policisté jej možná na poslední chvíli zadrželi minulou středu. V pondělí o tom informovala agentura AFP s odvoláním na mluvčí regionální prokuratury Azru Bavčičovou. 

  Tři měsíce bojoval v řadách Islámského státu.
   

  Jedná se o teprve pětadvacetiletého Emina Hodžiče. Muži zákona v jeho voze objevili ruční raketomet, dvě automatické pušky, větší množství munice, protipěchotní minu, čtyři granáty a dvě neprůstřelné vesty.

  Mluvčí prokuratury neupřesnila, zda lapený Hodžič připravoval útok. Jisté ovšem je, že pro bosenské tajné služby je zadržený „starým známým“. V roce 2013 totiž tři měsíce bojoval v řadách Islámského státu. Za svůj výlet na Blízký východ si po návratu vysloužil rok ve vězení za terorismus.

   

  Soudce jej bez pardonu proto poslal přímo do vazby. Podezřívá jej prozatím z ilegálního držení zbraní a výbušnin. V následujících dnech ale může obžalobu přeformulovat. Zadržený terorista totiž podle listu Dnevni avaz před soudem velmi nepřesvědčivě obhajoval svou tezi, že nic nechystal. „Kdyby byl úmysl zbraně použít, zbraně by použity byly. Mám zkušenosti s válkou, tohle je mizerné množství (zbraní),” nechal se slyšet chycený džihádista.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...