Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PENÍZE ZA ODCHOD

  Němci se snaží zbavit migrantů

  04.12.2017 01:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Němci budou migrantům platit, aby se vrátili zpět domů. Týká se to zejména těch, kterým byl odmítnut azyl. Migranti již peníze na návrat dostávají, nyní to ale bude mnohem více.

  Válka Sýrie lupa
  Mnozí lidé už se nemají kam vrátit | internet

  Odmítnutí žadatelé o azyl budou od německé vlády dostávat finanční přilepšení, pokud se dobrovolně vrátí do své původní vlasti. Nad rámec současné dávky by mohli získat i příspěvek na pořízení bydlení nebo vybavení.  

  Tisíce migrantů již od Německa dostalo za návrat do původní vlasti zaplaceno.
   

  "Částka se bude lišit podle toho, zda půjde o jednotlivce nebo rodinu, přičemž u jednotlivců to bude tisíc eur a u rodin až tři tisíce eur," uvádí Bild am Sonntag. V přepočtu si tak rodiny, které se rozhodnou z Německa odejít, přijdou na zhruba 76 tisíc korun. 

   

  Proti současným dávkám jde tak o výrazné navýšení. Doposud lidé, kterým byl odmítnut azyl a rozhodli se vrátit domů, dostávali od Němců mnohem méně peněz. "Současný příspěvek na návrat do vlasti využilo mezi letošním únorem a říjnem asi osm tisíc šest set čtyřicet lidí," vyčíslil Bild am Sonntag s tím, že těmto lidem již německá vláda vyplatila tisíce eur jako odchodné. V Německu údajně žije kolem 115 tisíc osob, kterým byla odmítnuta žádost o azyl.

   

  Jako výprodej právního státu hodnotí krok německé vlády nejrůznější humanitární organizace, kterým se nový směr pochopitelně nelíbí. "Lidé jsou tím nejhnusnějším způsobem naváděni k tomu, aby se nedomáhali svých práv," komentoval finanční prémii Günter Burkhardt, šéf organizace Pro Asyl, která uprchlíkům pomáhá.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...