Středa 23. května 2018
svátek má Vladimír, zítra Jana

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šokující zjištění!

  Oblékáte se rádi v H&M a Next? Pak právě na ně dřou děti syrských uprchlíků!

  02.02.2016 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dvě západní oděvní společnosti – švédská H&M a britská Next „zaměstnávají“ ve svých továrnách v Turecku děti syrských uprchlíků. Jak uvedl britský denník The Independent, vedení firem o tom zřejmě nemělo vůbec tušení.

  Děti továrna lupa
  Takhle nějak mohou děti v továrnách na oblečení v Turecku pracovat. | Shutterstock

  Představitelé těchto obřích společností se hned nechali slyšet, že se budou snažit dětem pomoct. Někteří zákazníci se ale už nechali slyšet, že si u těchto značek už nic nekoupí, právě proto, že vykořisťují malé děti. Jenomže to podle odborníků není vyloučeno v žádných zahraničních společnostech podobného typu.  

  V některých továrnách světových módních značek jsou prý zaměstnávány děti syrských uprchlíků!
   

   

  „Všechny sice uvádějí, že zaměstnávají pouze dospělé, ale zda jim to můžeme věřit, je otázkou,“ řekl jeden z odborníků na prověřování zaměstnávání dětí v továrnách.

   

  V Turecku podle dostupných informací žije na 2,5 milionu syrských utečenců a EU Ankaře přislíbila masivní finanční pomoc na zlepšení životních podmínek, které mají Syřany udržet v Turecku a zabránit jejich přesunu dovnitř Evropy.

   

  Děti ale třeba v Turecku pracují v polnohospodářství i v továrnách, čím však Turecko porušuje mezinárodní zákon zakazující zaměstnávání dětí mladší než 12 let.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...