Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Šokující zjištění!

  Oblékáte se rádi v H&M a Next? Pak právě na ně dřou děti syrských uprchlíků!

  02.02.2016 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Dvě západní oděvní společnosti – švédská H&M a britská Next „zaměstnávají“ ve svých továrnách v Turecku děti syrských uprchlíků. Jak uvedl britský denník The Independent, vedení firem o tom zřejmě nemělo vůbec tušení.

  Děti továrna lupa
  Takhle nějak mohou děti v továrnách na oblečení v Turecku pracovat. | Shutterstock

  Představitelé těchto obřích společností se hned nechali slyšet, že se budou snažit dětem pomoct. Někteří zákazníci se ale už nechali slyšet, že si u těchto značek už nic nekoupí, právě proto, že vykořisťují malé děti. Jenomže to podle odborníků není vyloučeno v žádných zahraničních společnostech podobného typu.  

  V některých továrnách světových módních značek jsou prý zaměstnávány děti syrských uprchlíků!
   

   

  „Všechny sice uvádějí, že zaměstnávají pouze dospělé, ale zda jim to můžeme věřit, je otázkou,“ řekl jeden z odborníků na prověřování zaměstnávání dětí v továrnách.

   

  V Turecku podle dostupných informací žije na 2,5 milionu syrských utečenců a EU Ankaře přislíbila masivní finanční pomoc na zlepšení životních podmínek, které mají Syřany udržet v Turecku a zabránit jejich přesunu dovnitř Evropy.

   

  Děti ale třeba v Turecku pracují v polnohospodářství i v továrnách, čím však Turecko porušuje mezinárodní zákon zakazující zaměstnávání dětí mladší než 12 let.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...