Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ - KOMENTÁŘ JANA MAĎARA

  Bohuslav Sobotka má za ušima. Miloš Zeman mu ale stejně poslední ťafku uštědří

  01.12.2017 10:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Česko má nejmenší počet chudiny v Evropě, alespoň podle Českého statistického úřadu. Letošní ceny Slavíků jsou rozdány a některé zase vráceny. Miroslav Kalousek se stáhl z trůnu TOP 09 a lobbistu Romana Janouška postihla záhadná nemoc, díky ní možná nepůjde bručet. Malý tlustý Kim si koleduje a šéfem bezpečnostního výboru senátu se stal přítel Ruska a odpůrce členství v NATO Radek Koten.

  Zeman Sobotka lupa
  Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka se opravdu nemusí. I když to na snímku vypadá jinak. | Archiv

  Zásadní události uplynulého týdne očima komentátora Bleskově.cz Jan Maďara aneb: Co vám možná uniklo, ale nemělo by:

   

  Pátek 24. listopadu
  Tak sláva, podle ročenky statistického úřadu máme nejméně lidí ohrožených chudobou v celé EU. Na hranici příjmové chudoby či pod ní je 9, 7 procenta obyvatel, tedy milion lidí. To ostatní sousedé mají kolem 17 procent. Ovšem jak se ukazuje dále, má Česko velký problém s takzvanou pracující chudobou. Jak víme, máme sice rovněž nejnižší nezaměstnanost v historii (kromě nechvalně známé socialistické éry, kde člověk nezaměstnaný byl trestán vězením jako příživník), ovšem spousta lidí, i když do práce chodí, si nevydělá ani na základní životní potřeby. Takže sice budeme udření, ale bez peněz. Něco mi to připomíná a má to rudou barvu. 

  Možná, že v příštím roce už slavíčci ani nevyletí. A možná, že to ani škoda nebude.
   

  Sobota 25. listopadu
  Českými slavíky se stejně jako posledních x let stali Karel Gott a Lucie Bílá. Z kapel si ocenění odnesli členové rockového Kabátu. Jak se ale později ukázalo, nejvíce hlasů získala kapela Ortel, kterou organizátoři odsoudili k nezdaru, protože jejich fanoušci vymysleli systém, jak pravidla obejít. Kabáti tedy cenu vrátili a strhla se kolem pěkná mela. Možná, že v příštím roce už slavíčci ani nevyletí. A možná, že to ani škoda nebude.

   

  Neděle 26. listopadu
  TOP 09 má od neděle nového šéfa. Je jím europoslanec Jiří Pospíšil. Nahradil tak v očích veřejnosti nejneoblíbenějšího politika poslední dekády Miroslava Kalouska. Nicméně jak ostřílený politický matador naznačil, loučit se nebude. Takže možná ještě v budoucnu promluví do koloběhu českých dějin. Doufejme, že jeho ústraní a případný návrat na politické výsluní nebude mít na chod českého státu podobný dopad jako Vysočina na současného pana prezidenta.

   

  Pondělí 27. listopadu
  Lobbista Roman Janoušek nenastoupil do vězení, aby si odseděl zbytek trestu za sražení ženy na přechodu a ujetí z místa nehody. A jak už to u vlivných a bohatých lidí v českém rybníčku bývá, zdravotní důvody tomu chtěly, že se nemohl do své cely dostavit včas. Navíc Městský soud v Praze a Krajský v Brně si až obdivuhodně snažily zodpovědnost přehodit na toho druhého. Škoda, že se toho nedožil Jaroslav Hašek. Jistě by napsal na toto téma hezkou povídku tentokrát z „nového mocnářství“. Psali jsme zde.

   

  Úterý 28. listopadu
  Malej tlustej Kim si opravdu koleduje. Další raketa z jeho země směřovala na Japonsko. A snad se nechal slyšet, že dokáže zasáhnout jakýkoliv cíl ve Spojených státech. Japonsko, Jižní Korea i USA jsou pochopitelně nervózní jak veverky. Donald Trump dokonce vyzval všechny země k sankcím. Pochopitelně Rusko se nechalo hned slyšet, že to nepomůže. V každém případě toto fakt nedopadne dobře.

   

  Středa 29. listopadu
  Bohuslav Sobotka má za ušima. Demisi své vlády neodevzdal osobně, jako jeho předchůdci, ale poslal ji pánovi Hradu po poslíčkovi. Jistě už po posledním výprasku proslulou holí Miloše Zemana nechtěl podstoupit podobný komický kousek znovu. Má recht, kdoví, co by starého pána ještě napadlo. Tak si může v klidu uvařit kafe, zapálit si doutníček a vydechnout. Mám ale nejisté tušení, že pan prezident si poslední ťafku pro Bohouše schoval na úterý, kdy má oficiálně demisi odstupující vlády přijmout. Tak se těšíme. Doufejme, že ani tentokrát pan prezident své příznivce nezklame.

   

  Čtvrtek 30. listopadu
  U nás v Kocourkově se pořád něco zajímavého děje. Například se šéfem sněmovního bezpečnostního výboru stal člen Okamurovy SPD Radek Koten. Na tom by nebylo až tak nic divného, strana samuraje z Hostýnských vrchů má na takové místo nárok. Nicméně facebookový profil a směřování pana Kotka by měl spíše vzbudit zájem členů BIS. Vždyť byl na svém účtu členem skupin příznivců Ruska, odchodu Česka z NATO či z EU. Našlo by se toho na nového šéfa bezpečnostního výboru určitě více. No, uvidíme, zda a jak projde bezpečnostními prověrkami.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...