Pátek 19. ledna 2018
svátek má Doubravka, zítra Ilona
  MEZERA VE VÝKLADU ZÁKONA

  Lobbista Janoušek namísto ve věznici skončil ve špitále!

  28.11.2017 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Krajský soud v Brně a Městský soud v Praze se dohadují, kdo má kompetenci mu návrat do vězení přikázat.

  Janoušek Roman lupa
  Roman Janoušek prý nemůže nastoupit trest kvůli vážným zdravotním potížím. | Archiv

  Zdravotní důvody prý znemožnily odsouzenému Romanu Janouškovi nástup do výkonu trestu do Vazební věznice v Brně Bohunicích. Zde si má odpykat zbytek trestu za to, že v roce 2012 autem porazil ženu a ujel. "Mohu potvrdit informaci, že Roman Janoušek nenastoupil do výkonu trestu. Hrozí mu tak stíhání za maření výkonu trestu," uvedla mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová. 

  Soudy se nemohou shodnout, který z nich vydává příkaz k dodání do výkonu trestu v případě, že odsouzený do věznice nenastoupí.
   

  Janouškův advokát Lukáš Trojan uvedl, že jeho klient do výkonu trestu nenastoupil kvůli zdravotnímu stavu, který vylučuje výkon trestu. Naznačil, že jde až o ohrožení jeho života. "Náš klient se dlouhodobě nachází v lékařské péči, přičemž v poslední době se jedná o péči akutní. Prostřednictvím právních zástupců komunikuje o svém zdravotním stavu s Vězeňskou službou ČR, která je plně informována o jeho zdravotním stavu," uvedl Trojan.

   

  Janoušek podal v minulém týdnu ke Krajskému soudu v Brně opakovanou žádost o přerušení výkonu trestu. U Městského soudu v Praze se zase dožadoval upuštění zbytku trestu. Soudy se ale nemohou shodnout, který z nich vydává příkaz k dodání do výkonu trestu v případě, že odsouzený do věznice nenastoupí.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...