Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MEZERA VE VÝKLADU ZÁKONA

  Lobbista Janoušek namísto ve věznici skončil ve špitále!

  28.11.2017 10:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Krajský soud v Brně a Městský soud v Praze se dohadují, kdo má kompetenci mu návrat do vězení přikázat.

  Janoušek Roman lupa
  Roman Janoušek prý nemůže nastoupit trest kvůli vážným zdravotním potížím. | Archiv

  Zdravotní důvody prý znemožnily odsouzenému Romanu Janouškovi nástup do výkonu trestu do Vazební věznice v Brně Bohunicích. Zde si má odpykat zbytek trestu za to, že v roce 2012 autem porazil ženu a ujel. "Mohu potvrdit informaci, že Roman Janoušek nenastoupil do výkonu trestu. Hrozí mu tak stíhání za maření výkonu trestu," uvedla mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová. 

  Soudy se nemohou shodnout, který z nich vydává příkaz k dodání do výkonu trestu v případě, že odsouzený do věznice nenastoupí.
   

  Janouškův advokát Lukáš Trojan uvedl, že jeho klient do výkonu trestu nenastoupil kvůli zdravotnímu stavu, který vylučuje výkon trestu. Naznačil, že jde až o ohrožení jeho života. "Náš klient se dlouhodobě nachází v lékařské péči, přičemž v poslední době se jedná o péči akutní. Prostřednictvím právních zástupců komunikuje o svém zdravotním stavu s Vězeňskou službou ČR, která je plně informována o jeho zdravotním stavu," uvedl Trojan.

   

  Janoušek podal v minulém týdnu ke Krajskému soudu v Brně opakovanou žádost o přerušení výkonu trestu. U Městského soudu v Praze se zase dožadoval upuštění zbytku trestu. Soudy se ale nemohou shodnout, který z nich vydává příkaz k dodání do výkonu trestu v případě, že odsouzený do věznice nenastoupí.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...