Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘÍSPĚVKY V NOUZI

  Místo peněz dostanou nezaměstnaní poukázky!

  19.11.2017 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Část příspěvku na živobytí dostanou lidé v hmotné nouzi prostřednictvím poukázek, které nebude možné využít k nákupu alkoholu ani tabákových výrobků.

  Peníze. lupa
  Aby nedocházelo ke zneužívání dávek, bude část z nich vyplácena poukázkami. | Policejnidenik

  Od prosince každý, kdo pobírá příspěvek na živobytí déle než půl roku, dostane část v poukázkách. „Při projednávání v Parlamentu jsme upozorňovali, že se tato změna dotkne i zdravotně postižených spoluobčanů. Přesto byl návrh přijat,“ upozornila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

   

  Změna je účinná od 1. června 2017. Poprvé se bude povinně poukázkami část příspěvku na živobytí vyplácet už letos v prosinci.  

  O tom, kolik obdrží nezaměstnaný peněz a kolik si vybere formou poukázek, mohou rozhodovat přímo i úředníci.
   

   

  "Příjemci příspěvku na živobytí dostanou část dávky vyplacenou ve formě poukázek na nákup potravin, drogistického a dalšího základního zboží," uvedli pracovníci Úřadu práce ČR. Důležitým fa´ktem je, že poukázky už nebude možné využít k nákupu alkoholu ani tabákových výrobků.

   

  Změna se týká každého, kdo pobírá příspěvek na živobytí déle než šest měsíců. Přičemž v poukázkách bude vypláceno nejméně 35 % a nejvýše 65 % dávky. "Úřad práce poskytne příjemcům seznamy obchodníků, u kterých lze poukázky uplatnit a rovněž je bude informovat o termínech, ve kterých si budou moct poukázky vyzvednout," vysvětlili úředníci. 

   

  Poměr vyplácených peněz a poukázek zůstává ve velké míře na uvážení pracovníků Úřadu práce ČR. Ti budou přihlížet k celé řadě faktorů – jednak k situaci samotného příjemce dávky, jednak k možnosti efektivního využití poukázek v místě bydliště příjemce. Větší část dávky vyplacená v poukázkách bude využita tam, kde má úředník podezření, že příjemce nevyužije příspěvek k jeho účelu, tedy k zajištění základních životních potřeb.

   

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...