Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

  Babí léto definitivně končí – hrozí i sněhové jazyky!

  18.11.2017 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Výstrahu před sněhovými jazyky vydali meteorologové. Možné potíže očekávají zejména v horských oblastech od nedělního poledne do pondělního večera. Na horách místy napadne až 25 centimetrů nového sněhu, na Šumavě a v Krušných horách i více.

  Silnice sníh lupa
  Motoristé by už rozhodně měli mít zimní pneu. | ČT

  Studený vítr a sněhové přeháňky udeří zejména v místech nad 800 metrů v kraji Karlovarském, Plzeňském, Jihočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém, Olomouckém a Moravskoslezském.  

  Vysoko v horách napadne až 40 cm nového sněhu.
    

  „Od neděle bude zesilovat vítr, který v nárazech může dosahovat rychlosti až sedmdesát kilometrů v hodině, v pondělí večer vítr zeslábne,“ upozornili meteorologové. „Vzhledem k tomu, že na horách má také hustě sněžit,  budou se tvořit sněhové jazyky i závěje,“ varovali. Na návětří Krušných hor a na Šumavě může na některých místech napadnout až 40 cm nového sněhu.

   

  Podle předpovědi bude v noci na neděli zataženo až oblačno, od severozápadu bude místy sněžit, v polohách pod 400 metrů se očekávají smíšené srážky. Nejnižší teploty +2 až -2 °C.

   

  V neděli se bude velká oblačnost, na většině území sněhové přeháňky, které mohou v nížinách přecházet v déšť. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, na horách kolem -2 °C. Večer se očekává velký vítr.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...