Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ - KOMENTÁŘ JANA MAĎARA

  Kandidáti na prezidenta nechtějí za premiéra trestně stíhaného. Až na Zemana a Hanniga

  17.11.2017 12:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Češi jsou štědří, během soboty nasbírali 387 tun potravin pro potřebné. Irská kapela U2 je oficiálně uznaanou hudební ikonou celého světa. OSN nabádá státy, aby neupíraly romským dětem školní docházku. Modří ptáci roztahují křídla. Pravicoví politici ustanovili ve sněmovně takzvaný Demokratický blok. Do Prahy míří protiimigrační strany v čele s Marine Le Penovou. Zemřel autor trampské hymny Rosa na Kolejích Wabi Daněk. Takto vidí uplynulých sedm dní komentátor Bleskově.cz Jan Maďar.

  Hannig lupa
  Petr Hannig by Andreje Babiše klidně pověřil dalším kolem sestavování vlády. | archiv

  Zásadní události uplynulého týdne očima komentátora Bleskově.cz Jan Maďara, aneb: Co vám možná uniklo, ale nemělo by:

   

  Pátek 10. listopadu
  Většina kandidátů na post pána Hradu se nechala slyšet, že by trestně stíhaného člověka nerada viděla v čele země, tedy jako premiéra vlády. Ovšem kromě Miloše Zemana, který je skálopevně přesvědčen, že vládu má vést šéf partaje, která volby vyhrála. Podobně to vidí ještě hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig. Tak uvidíme, zda se tak stane, pokud vyhraje někdo jiný kromě těchto dvou zastánců pravidla džungle: ...a vítěz bere všechno.

   

  Sobota 11. listopadu
  Kdo tvrdí, že Češi nemají soucit nebo že jsou lakomci, ten se šeredně mýlí. Důkazem byl 5. ročník národní potravinové sbírky. Obyvatelé republiky nashromáždili pro potřebné rekordních 387 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží. Minulý rok akce vynesla o 70 tun méně. Sbírka zajistila 886 tisíc porcí jídla, které pomohou před Vánocemi v domácnostech osamělých seniorů, samoživitelek a jejich dětí, rodin ve finanční tísni, v azylových domech. To je prostě radost! 

  Romové nejraději zpívají a tančí, tak proč je tahat na sílu někam, kam se jim nechce.
    

  Neděle 12. listopadu
  U2 je legendou už řadu let. Ovšem od neděle to dostala písemně. Hudební televize MTV irskou poprockovou skupinu totiž vyhlásila globální ikonou. Tak chlapi, ať vám to ještě léta hraje! Psali jsme zde.

   

  Pondělí 13. listopadu
  Organizace spojených národů společně s dalšími lidskoprávními konstitucemi evropského střihu vyzvala státy, aby začleňovaly romské děti do „normálních“ škol. Segregace malých Romů se podle nich neustále zhoršuje. Přesně před deseti lety Evropský soud pro lidská práva odsoudil ČR za to, že přeřazením 18 romských dětí do zvláštních škol porušila jejich právo na vzdělání a diskriminovala je. Ale pánové! Romové, to je úplně jiná kultura. A nejraději zpívají a tančí, tak proč je tahat na sílu někam, kam se jim nechce. O jejich demonstraci jsme psali zde.

   

  Úterý 14. listopadu
  Lidovci po návštěvě u pana prezidenta opět navrhli, že by klidně šli do vlády s ANO, pokud nebude Andrej Babiš premiérem. Modří ptáci opět začali roztahovat křídla a mluvilo se o boji za silný demokratický parlament. Nakonec vše vyústilo o den později ve vznik Demokratického bloku, který má sice ve sněmovně jenom 48 hlasů, ovšem ústy Miroslava Kalouska (TOP 09) se jasně ukáže, kdo jde s Babišem, a kdo se nechce smočit. Zatím to tedy vychází KDU-ČSL, ODS, TOP 09, STAN versus ANO, Komunisti, Piráti a SPD. Se sociálními demokraty se prozatím v těchto půtkách moc nepočítá.

   

  Středa 15. listopadu
  V médiích se objevila zpráva, že se v polovině prosince uskuteční v Praze konference protiimigračních evropských politických špiček v čele neúspěšné kandidátky na úřad francouzského prezidenta Marinou Le Penovou, nizozemského antiislamisty Geert Wilders a dalších uskupení. Bude jich tisícovka a svou polívčičku si zde přihřeje náš největší bojovník za Evropu bez půlměsíce Tomio Okamura. Možná chce tak do budoucna chránit svého bratra, který je velkým vyznavačem učení ve znaku kříže. A právě tito lidé budou v rámci práva šária první na ráně. Tak, Tomio, bruš svou katanu, dokud je čas.

   

  Čtvrtek 16. listopadu
  Zemřel nestor českých folkových písničkářů Wabi Daněk. Autor neoficiální trampské písně Rosa na kolejích letos v lednu oslavil 70. narozeniny.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...