Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BYTŮ JE NEDOSTATEK

  Nemovitosti zdražují - poptávka přitom stále převyšuje nabídku

  17.11.2017 02:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Ceny bytů, rodinných domů a pozemků stále rostou. V meziročním srovnání nejvíce zdražily byty v Jihomoravském, Zlínském a Středočeském kraji. Ve velkých městech je navíc citelný nedostatek nejen bytů, ale také stavebních parcel či nových domů.

  Byty panelák. lupa
  V souvislosti s cenymi bytů roste také nájemné. | Pixabay

  Ceny bytů meziročně vzrostly a trend bude pokračovat. „Od ledna 2010 byty zdražily téměř o čtvrtinu,“ uvádí studie Hypoteční banky. „Zatímco byty a rodinné domy zdražují v posledních čtyřech letech, u pozemků index zvolna roste od začátku sledování v roce 2011,“ vyplývá z údajů.  

  Lidé velmi těžko shánějí bydlení. Nemovitostí je málo a navíc postupně zdražují.
   

  Ceny bytů v uplynulém čtvrtletí přitom rostly nejpomaleji za poslední rok. "Nejrychleji se ceny zvyšovaly v Jihomoravském, Zlínském a Středočeském kraji. Ceny starších panelových domů rostly více než u cihlových," sdělil médiím ředitel nemovitostního odboru Hypoteční banky Petr Němeček. Největší zájem podle něj byl o byty s dispozicemi 2+1, případně 2+KK.

   

  Příznivá ekonomika umožňuje lidem více utrácet a nakupovat. Situaci na trhu s nemovitostmi ale komplikují zvyšující se úroky u hypoték. O horším získávání hypotečních úvěrů jsme psali zde.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...