Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PRODLOUŽENÝ VÍKEND

  Očekává se hustý provoz na silnicích i železnici

  15.11.2017 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  České dráhy o nadcházejícím prodlouženém víkendu posílí své vlaky a vyšlou do provozu desítky mimořádných posilových vozů.

  Vlak lupa
  Na železnici už ve středu vyjelo více souprav. | ČD

  Více vlaků i vozů vypravují v těchto dnech České dráhy. „Nejvíce posil pojede tradičně z Prahy na Moravu a zpět. Zde bude o prodlouženém víkendu nasazeno dohromady čtyřicet posilových vozů,“ upřesnil mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

   

  Dvě desítky posilových vozů vyjedou během víkendu také na tratích mezi Prahou a Českými Budějovicemi nebo Prahou a Plzní. Dalšími vagóny jsou posilovány i linky mezi Brnem a Bohumínem a do dalších míst. „České dráhy tak během celého prodlouženého víkendu nabídnou nejméně čtyři a půl tisíce mimořádných míst navíc,“ vyčíslil mluvčí.   

  Připraveny jsou i náhradní vozy pro dodatečné posílení vytížených spojů.
   

  Kromě těchto dopředu zařazených posilových vagónů budou mít České dráhy připravené také další vozy pro operativní posilování vlaků. Ty budou soustředěny hlavně v uzlech v Praze, Brně, Olomouci a Bohumíně. Tyto vozy bude možné operativně připojit podle vytížení jednotlivých vlaků.

   

  „Při posilování spojů dopředu se bude dopravce u vlaků zařazených v rezervačním systému Českých drah řídit především množstvím rezervací v jednotlivých spojích, proto všem doporučujeme včasnou rezervaci místa, a to alespoň dva, nejpozději však jeden den dopředu,“ upozornil Šťáhlavský.

   

  Údaje o vydaných rezervacích pomáhají dispečerům Českých drah při rozhodování o posile jednotlivých vlaků. „Cestujícím zároveň doporučujeme včasný nákup jízdenek, třeba i na e-shopu Českých drah,“ dodal a připomněl, že u velmi dlouhých souprav mohou být vozy ve střední části přeplněné, zatímco vozy na začátku a konci vlaku zůstávají obsazeny méně.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: České dráhy, vlaky
  Komentáře ke článku
  loading...