Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PRVNÍ LOSOVÁNÍ

  Účtenková loterie hrozí propadákem!

  15.11.2017 02:02 / zprávy google+ twitter facebook

  Pompézní rozjezd účtenkové loterie předvídal této nákladné soutěži obrovský zájem a mnoho výhod. Nynější realita je ale jiná – lidé mají o loterii jen velmi malý zájem!

  Účtenkovka lupa
  foto | archiv Prima

  Naprostý propadák je podle některých ekonomů účtenková loterie na Slovensku. Nyní se zdá, že ještě horší to bude v České republice. „Zájem o českou účtenkovou loterii byl v prvním měsíci jejího provozu nižší než na Slovensku na podzim roku 2013,“ uvádí statistika.  

   

  V České republice bylo zatím registrováno necelých 11 milionů v říjnu vydaných účtenek, které se zapojí do prvního slosování. To se uskuteční dnes - 15. listopadu.  

  Do slosování bylo za říjen zaregistrováno necelých 11 milionů účtenek.
   

  Na Slovensku probíhají slosování tamní obdoby účtenkové loterie se čtrnáctidenní periodou. Do prvního slosování, koncem září 2013, bylo registrováno 7,1 milionu účtenek. Do druhého slosování, v polovině října 2013, pak bylo registrováno dalších 5,8 milionu účtenek. „Za první měsíc provozu účtenkové loterie na Slovensku tedy bylo zaregistrováno necelých třináct milionů účtenek, což vzhledem k velikosti slovenské populace představuje přibližně 2,4 zaregistrované účtenky na obyvatele, tedy více než dvojnásobný počet, než je tomu v České republice,“ vyčíslil hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda.

   

  Na Slovensku přitom zájem o účast v loterii v dalších měsících upadal. „Za prvních patnáct měsíců provozu loterie platilo, že průměrný počet měsíčně zaregistrovaných účtenek činí zhruba 6,6 milionu účtenek, tedy zhruba polovina účtenek zaregistrovaných během prvního měsíce,“ uvedl Kovanda. Podobný propad zájmu může podle něj zaznamenat i česká účtenková loterie. „V takovém případě by se v prvním roce a půl jejího provozu pohyboval průměrný počet měsíčně zaregistrovaných účtenek v rozmezí od pěti do šesti milionů,“ dodal ekonom.

   

  O ceny se bude poprvé losovat ve středu 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října a zaregistrovaných do nedělní půlnoci. „Výherní kódy pěti hlavních cen poprvé zveřejní ministerstvo ve středu před hlavními večerními zprávami na televizi Prima, tedy v 18.53. Následně v 19.00 zveřejní na internetových stránkách úřadu kompletní výherní listinu,“ anoncovalo ministerstvo financí.  Slosování provede společnost Sazka prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel, takzvaného RNG modulu.

   

  Slosování se bude konat každý 15. kalendářní den v měsíci. První výhra bude milion korun, druhá automobil Ford Focus Kombi za zhruba 400 tisíc korun a dále následují další hodnotné ceny.

   

  Ministerstvo si od loterie slibuje větší motivaci zákazníků k přebírání účtenek vydaných v EET, jehož efektivita by se tím měla zvýšit. Zájemci mohou registrovat účtenky prostřednictvím formuláře na www.uctenkovka.cz nebo pomocí mobilní aplikace Účtenkovka. Opozice je k zavedení loterie velmi skeptická.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...