Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NELEGÁLNÍ MIGRACE

  Slovenští policisté zadrželi 78 migrantů!

  14.11.2017 12:12 / zprávy google+ twitter facebook

  Na Slovensku zadrželi policisté dva kamiony plné cizinců. Mělo se jednat zejména o Syřany a Iráčany, mezi kterými byly také děti. Všichni chtěli prchnout před válkou do Německa.

  Migranti imigranti. lupa
  Lidé se ukrývali za zbožím. Byly mezi nimi i malé děti. | Policie PZ SR

  Desítky cizinců naložili převaděči v Rumunsku do dvou kamionů. Namířeno měli do Německa. „Policisté zadrželi 78 ilegálních migrantů ve dvou kamionech i s jejich řidiči,“ sdělila médiím mluvčí policejního prezidia Denisa Baloghová.

   

  Uvedla, že jde o výsledek naplánované pátrací akce, do které byla zapojena zejména cizinecká a pohraniční policie. „Dvě za sebou jedoucí nákladní vozidla zastavili policisté v městské části Budatín na Náměstí Hrdinů ve směru do Žiliny," upřesnila policejní mluvčí.  

  Kamiony řídili Turci. Za převoz zoufalých lidí dostali od každého asi 500 eur.
   

  Policisté řidiče z Turecka vyzvali, aby otevřeli přívěsy, které byly zaplombovány. "Po otevření zjistili, že kromě zboží se ve vozidlech vezou i muži, ženy a děti irácké, íránské a syrské národnosti," vyjmenovala Baloghová. 

   

  Imigranti řidičům zaplatili za cestu do Německa každý zhruba 500 eur. „Policisté postupně předvedli všech cizince na oddělení cizinecké policie,“ doplnila. Událost nyní prošetří slovenští kriminalisté jako zločin převaděčství a nelegální migraci.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...