Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ROZŠÍŘENÍ ELEKTRÁRNY

  ČEZ žádá o posouzení jaderných bloků v Dukovanech

  14.11.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  V Dukovanech se připravují nové jaderné bloky. ČEZ již dal podklady Ministerstvu životního prostředí. Česká republika by díky nim měla být ještě více energeticky soběstačná.

  JAderná elektrárna lupa
  Jaderná energie je podle odborníků ideální. | Archiv

  Ministerstvu životního prostředí předala společnost ČEZ dokumentaci, na základě které má dojít k posouzení nových jaderních bloků v Dukovanech na okolí. „Je to další  krok v procesu komplexního posouzení vlivů plánované výstavby nových bloků v lokalitě Dukovany na životní prostředí,“ sdělil mluvčí Ladislav Kříž.

   

  Jde o významný posun v naplňování Národního akčního plánu souvisejícího s dlouhodobým zajištěním energetické soběstačnosti České republiky.  

  EIA posoudí dopady nových jaderných bloků na životní prostředí.
    

  Účelem procesu EIA (Environmental Impact Assessment, česky Posouzení dopadů na životní prostředí) je zjistit, popsat a komplexně vyhodnotit předpokládané vlivy případné výstavby a provozu na životní prostředí a veřejné zdraví ve všech rozhodujících souvislostech. „ČEZ je připraven dodat odborníkům veškeré informace, které budou pro vyhodnocení vlivu plánované výstavby až dvou nových bloků v Dukovanech potřebovat,“ konstatoval.

   

  Aktualizovaná státní energetická koncepce počítá s jádrem jako s významným zdrojem elektrické energie, který má zajistit energetickou bezpečnost, konkurenceschopnost a udržitelnost energetiky České republiky. Energetický mix dále doplňují obnovitelné zdroje a klasické elektrárny. 

   

  „Včasnou přípravou nových bloků v Dukovanech budeme schopni zajistit kontinuální výrobu elektřiny v lokalitě, kde je ověřen dlouhodobý vliv bezpečného a spolehlivého provozu stávajících 4 bloků Jaderné elektrárny Dukovany,“ vysvětlil mluvčí.

   

   Výstavba výrazně přispěje k zachování i tvorbě nových pracovních míst a sociálního života celého regionu. „Jadernou energii stále pokládáme v podmínkách České republiky za jedno z nejlepších možných řešení,“ odůvodnil předání dokumentace EIA na Ministerstvo životního prostředí ředitel divize Jaderná energetika a člen představenstva Bohdan Zronek.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...