Pátek 22. června 2018
svátek má Pavla, zítra Zdeňka

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VYTLAČOVÁNÍ KUŘÁKŮ

  Kuřáci končí i na předzahrádkách v pasážích

  13.11.2017 15:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Podle ministerstva zdravotnictví jsou veřejně přístupné pasáže vnitřní prostory, které spadají pod paragrafy zákona, jenž omezuje kouření. Nejvíce kuřáckých předzahrádek úřady monitorují v Praze.

  Kouření lupa
  V pasážích si už nezakouříte také. | archiv

  Kuřáci ztratili další území. Po restauracích a zastřešených předzahrádkách se podle ministerstva zdravotnictví nesmí kouřit ani v pasážích. Právě zde především ve velkých městech provozovatelé restaurací zatím obcházeli zákaz kouření v uzavřených prostorách.

  Přitom nový zákon o zákazu kouření na veřejných prostranstvích platí už od května letošního roku.
  „Za veřejnosti volně přístupný vnitřní prostor lze považovat i veřejnosti volně přístupné pasáže domů,“ upozornila mluvčí resortu Štěpánka Čechová.

  Předzahrádku v pasáži ministerstvo zdravotnictví považuje za součást vnitřního prostoru pasáže.

  Nejvíce předzahrádek v pasážích, kde jsou na stolcích umístěny popelníky, jsou vidět především v Praze.

  „V případě předzahrádky umístěné v takové pasáži se zákaz kouření vztahuje i na tuto předzahrádku,“ uvedla dále mluvčí. Předzahrádku lze podle ní považovat za součást vnitřního prostoru pasáže. „V něm je kouření zakázáno," doplnila mluvčí.

  Podobné nejasnosti ve výkladu nového zákona se před časem objevily také v případech zahradních pergol. Zákaz měl totiž platit ve venkovních prostorách se střechou, které jsou převážně uzavřené stěnami. Poslanci se ale při schvalování řídili stavebním zákonem, který rozlišuje dočasnou a trvalou stavbu. "Jsou ale místa, kde jsou i pergoly trvalou stavbou, ale bylo by nelogické tam kouření zakazovat," vysvětlila před časem náměstkyně ministra Lenka Teska Arnoštová.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...