Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MAJÍ SPOR

  Dostane ředitel ČT Dvořák padáka? Zeman se mu chystá vyčinit!

  12.11.2017 11:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Hrozí řediteli České televize Petru Dořákovi vyhazov? Alespoň tak to vypadá v současném sporu s Milošem Zemanem. Důvodem je neodvysílání tiskové konference na závěr cesty prezidenta po Olomouckém kraji. Hlava státu uvedla, že šéf televize není člověkem na svém místě!

  DVOŘÁK ZEMAN lupa
  Petr Dvořák není podle Miloše Zemana mužem na svém místě! | Archiv ČT

  Miloš Zeman se koncem listopadu zřejmě setká s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. Chce mu vytknout neodvysílání tiskovky. Dvořák chce naproti tomu s prezidentem probrat účast prezidenta v předvolebních debatách a vysílání vánočního poselství.

   

  „Generální ředitel ČT sám požádal o setkání se mnou. Jsem člověk velkorysý a po mém návratu z Ruské federace ho zřejmě přijmu, abych mu řekl, že podle mého názoru není mužem na svém místě a jako jeden z argumentů uvedu právě tento neodvysílaný přímý přenos," řekl Miloš Zeman pro Parlamentnilisty.cz.  

  Mezi ředitelem ČT Dvořákem a prezidentem Zemanem je dlouhodobý spor
   

   

  V kritice veřejnoprávní televize pokračoval slovy: „Považuji to za další důkaz neobjektivity České televize, nehledě na to, že instalace přenosového vozu v tomto prostředí něco stojí a ředitel České televize by neměl peníze takto vyhazovat," dodal prezident.

   

  Petr Dvořák uvedl, že odmítá debatu o tom, zda má být ten či onen přenos vysílán živě nebo se zpožděním. „Nemám v úmyslu řešit na Hradě provozní záležitosti přenosu, ty jsou v kompetenci redakce zpravodajství, ale probrat účast prezidenta v důležitých předvolebních debatách a vysílání vánočního poselství, které vyrábí TV Nova," řekl.

   

  Česká televize přitom zařadila do živého vysílání tiskovou konferenci hlavy státu poprvé v historii. Na twitteru se nad tím pozastavil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček a směřoval zájemce na vysílání své OVTV na facebooku.

   

  Pražský hrad se kvůli živému vysílání dostal s veřejnoprávní televizí do sporu opakovaně. Kritizoval třeba, že ČT v březnu 2015 neodvysílala v přímém přenosu dva Ovčáčkovy briefingy.

   

  Následnou stížnost Hradu odmítla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání i Rada České televize. V roce 2014 vznikla mezi Hradem a ČT roztržka kvůli tomu, kdo nese zodpovědnost za desetiminutový výpadek v přímém přenosu předávání státních vyznamenání 28. října. Zeman se v minulosti vyslovil pro zestátnění televize a zrušení koncesionářských poplatků, jedinou nesoukromou televizi v Česku opakovaně kritizuje za údajné zkreslování informací.

   

  V politických kuloárech se už delší dobu hovoří o "nutné obměně" vedení ČT, jak generálního ředitele Petra Dvořáka, tak i programového ředitele Milana Fridricha. To by se mohlo stát v příštím roce, kdy by byl Miloš Zeman znovu zvolen a zároveň by se Andreji Babišovi podařilo ustanovit novou vládu. Právě i Babiš je velkým kritikem veřejnoprávní televize. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...