Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NEBEZPEČNÁ INFEKCE

  Zděšení lékaři: ČR na 1. místě v onemocnění klíšťovou encefalitidou!

  13.11.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Letošní letní sezóna byla nejhorší za posledních nejméně deset let, co se klíšťové encefalitidy týče. Do konce října zaznamenali lékaři celkem 538 lidí s nákazou. Některé průběhy nemoci byly u pacientů velmi těžké.

  Klíště lupa
  Přisáté klíště může znamenat velmi složitý zdravotní problém | Archiv

  Jen za říjen zaznamenali epidemiologové v ČR 107 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou. „Ještě před dvěma lety to byla zhruba polovina případů,” upozornila hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

   

  Za extrémním nárůstem onemocnění enceflalitidou stojí mimo jiné teplé léto a poměrně teplý a vlhký začátek podzimu. Především pak velmi bohatá houbařská sezóna, kdy lidé chodili do lesů a často i bez repelentů.  

  Klíšťovou encefalitidou se letos nakazilo v ČR celkem 538 lidí!
   

   

  Nejrizikovějšími kraji v republice jsou dlouhodobě jižní Čechy a jižní Morava. „Přesto jsme na jihu Čech zaznamenali jen o tři případy více než vloni. Celkem jich byla stovka. Dalších dvě stě případů byla nákaza lymské boreliózy,” dodali hygienici.

   

  Upozorňují, že klíšťovkou se nakazili lidé i v krajích, kde k tomu v předchozích letech nedocházelo. Alarmující je fakt, že nebezpečných parazitů je více už také v horských oblastech, jako třeba v Krkonoších.

   

  Proti klíšťovce se mohou lidé očkovat. Pokud milovníci procházek v přírodě podcení prevenci, hrozí jim velké zdravotní komplikace. Jsou i případy, kdy člověk po onemocnění dočasně ochrne a po vyléčení může mít trvalé následky. Proti borelióze pak očkování neexistuje, onemocnění lékaři často řeší antibiotiky. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...