Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  BUDE MRZNOUT

  Pozor na sněhové přeháňky i náledí!

  12.11.2017 18:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Před náledím i sněhem varují hydrometeorologové. Sněžit by mělo zejména v noci z neděle na pondělí. Ráno může být na cestách náledí. Následně se očekává déšť a od úterý by mělo být slunečno.

  Náledí. lupa
  Náledí může být nebezpečné zejména pro nepřipravené motoristy. | Pixabay

  Výstrahu před náledím a silným sněžením vydal Český hydrometeorologický ústav pro kraje Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Moravskoslezský a Kraj Vysočina a Praha. „Výstraha platí od nedělního podvečera až do pondělní 22hé hodiny,“ upřesnili meteorologové.  

   

  Celkově má být noc z neděle na pondělí velmi oblačná a bohatá na srážky. Teploty klesnou pod nulu. "Na horách napadne až patnáct centimetrů sněhu," předpovídá Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu. Ráno se mohou tvořit sněhové jazyky i náledí. Na hřebenech Krkonoš už nyní leží až čtvrt metru sněhu. 

   

  Od úterý se ale očekává slunečná obloha beze srážek a s teplotami kolem desítky. Nad ránem však bude v nížinách opět mrznout.  

  Zatímco na horách bude sněžit, v nížinách se očekává déšť a náledí. Další dny bude slunečno.
    

  Celé období od 6. listopadu do 3. prosince 2017 má být teplotně průměrné. „V následujícím týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat kolem +5 °C, postupně kolem +2 °C. Nad ránem budou ale klesat pod nulu,“ uvedli meteorologové. „Maximální denní teploty budou stoupat až na 12 °C,“ vyčíslili.

   

  Konec listopadu už ale bude výrazně chladnější. Noční teploty budou padat pod nulu a denní stoupnou sotva na osmičku. „Srážkově očekáváme celé období průměrné až slabě podprůměrné, dá se tedy očekávat málo srážek,“ dodávají.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...