Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BUDE MRZNOUT

  Pozor na sněhové přeháňky i náledí!

  12.11.2017 18:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Před náledím i sněhem varují hydrometeorologové. Sněžit by mělo zejména v noci z neděle na pondělí. Ráno může být na cestách náledí. Následně se očekává déšť a od úterý by mělo být slunečno.

  Náledí. lupa
  Náledí může být nebezpečné zejména pro nepřipravené motoristy. | Pixabay

  Výstrahu před náledím a silným sněžením vydal Český hydrometeorologický ústav pro kraje Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský, Středočeský, Moravskoslezský a Kraj Vysočina a Praha. „Výstraha platí od nedělního podvečera až do pondělní 22hé hodiny,“ upřesnili meteorologové.  

   

  Celkově má být noc z neděle na pondělí velmi oblačná a bohatá na srážky. Teploty klesnou pod nulu. "Na horách napadne až patnáct centimetrů sněhu," předpovídá Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu. Ráno se mohou tvořit sněhové jazyky i náledí. Na hřebenech Krkonoš už nyní leží až čtvrt metru sněhu. 

   

  Od úterý se ale očekává slunečná obloha beze srážek a s teplotami kolem desítky. Nad ránem však bude v nížinách opět mrznout.  

  Zatímco na horách bude sněžit, v nížinách se očekává déšť a náledí. Další dny bude slunečno.
    

  Celé období od 6. listopadu do 3. prosince 2017 má být teplotně průměrné. „V následujícím týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat kolem +5 °C, postupně kolem +2 °C. Nad ránem budou ale klesat pod nulu,“ uvedli meteorologové. „Maximální denní teploty budou stoupat až na 12 °C,“ vyčíslili.

   

  Konec listopadu už ale bude výrazně chladnější. Noční teploty budou padat pod nulu a denní stoupnou sotva na osmičku. „Srážkově očekáváme celé období průměrné až slabě podprůměrné, dá se tedy očekávat málo srážek,“ dodávají.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...