Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SKANDÁLNÍ ČIN

  Policie tajila chystanou vraždu 2 zdravotních sester. Mladistvá dívka je chtěla zabít kvůli penězům!

  10.11.2017 11:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Měla to být dobře promyšlená, poměrně brutální vražda dvou zdravotních sester v jedné z nejznámějších dětských psychiatrických léčeben u nás - v Opařanech. Mimochodem v zařízení, kde kdysi byla hospitalizována o vražedkyně Olga Hepnarová. Mladistvá dívka, která či chystala kvůli penězům, stojí nyní před soudem.

  OPAŘANY lupa
  V této dětské léčebně chtěla dívka zabít dvě zdravotní sestry! | Archiv léčebny

  Policie případ, který se měl stát začátkem roku, tajila. Údajně kvůli nižšímu věku dívky, přičemž zákon toto nenařizuje. Ten pouze neumožňuje policii odhalovat identitu pachatele, ale nenařizuje zcela o případu mlčet. Mladistvé dívce teď hrozí 10 let vězení.

   

  „Projednávání věci se vzhledem k věku obžalované koná za zavřenými dveřmi, rozsudek však bude vyhlášen veřejně,” uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci, kde se chystaná dvojnásobná vražda zdravotních sester projednává.

   

  Pacientka měla v lednu v koupelně oddělení psychiatrie odmontovat sprchovou hadici a dále si opatřilt igelitovou tašku a dva provázky. Věci si schovala ve své skříňce a pod polštářem.  

  Mladistvá pacientka chtěla v Opařanech zavraždit dvě zdravotní sestry kvůli penězům!
   

   

  „Zamýšlela usmrtit dvojici zdravotních sester uškrcením hadicí a tím, že by jedné z nich nasadila igelitovou tašku na hlavu a zatáhla ji šňůrkou kvůli zamezení přívodu vzduchu. Poté se chtěla zmocnit peněz, které měly sestry toho dne s sebou, a z Dětské psychiatrické nemocnice Opařany utéct,“ uvedl státní zástupce.

   

  Záměr dívky nahlásily personálu ostatní dětské pacientky, které prý obžalovaná přemlouvala, aby se k ní přidaly. Běžně by pachatelce hrozilo až 30 let vězení, protože je ale mladistvá, může dostat “jen” 10.

   

  Z případu jsou stále obě zdravotní sestry, které tak naštěstí vyvázly bez zranění a nepřišly o život, stále v šoku. Nechtějí se však k ničemu vyjadřovat, stejně jako vedení léčebny.

   

  „Není to první takový případ. Před lety se tu dokonce stala brutální vražda, kdy ale pacient s těžkou debilitou, který nebyl vlastně svéprávný zbil zdravotní sestru na nočí službě a následně jí skákal po hrudníku, až zemřela. Trestán nikdy nebyl, protože za svůj čin vzhledem ke svému stavu nebyl zodpovědný. Ale vždy je to tu tak trochu o život. V tomto případě šlo však o dívku při smyslech, která chtěla vraždit ze zištných důvodů,” řekla bleskove.cz jedna z pracovnic opařanské léčebny. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...