Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DRSNÁ SLOVA

  Rozzuřený Zeman: Je to svině, chci 5 milionů korun!

  10.11.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Miloš Zeman občas pro ostrá slova nechodí daleko. Tentokrát do toho šel hodně zostra. Brněnského politika Svatopluka Bartíka, který uvedl, že má prezident údajně rakovinu, nazval "sviní" a požaduje po něm milionové odškodné.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman při návštěvě olomouckého kraje! | Facebook

  Zeman ve čtvrtek v TV Barrandov řekl, že po brněnském politikovi Bartíkovi kvůli údajně lživým tvrzením o jeho zdravotním stavu bude kromě omluvy požadovat také pět milionů korun.

   

  „Budeme vyžadovat nejen omluvu, ale i pět miliónů korun,“ prohlásil Zeman s tím, že peníze budou vloženy do volebního fondu a později půjdou na charitu, konkrétně „na Klokánky“. V souvislosti se zveřejněním informace o rakovině Zeman Bartíka v televizi označil za ”svini”.

   

  „Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se prostě nedělá,“ řekl prezident.  

  Miloš Zeman brněnského politika Bartíka označil za svini!
   

   

  Prezident zopakoval, že jeho lékaři vydali zprávu, že je zdráv a rakovinu nemá. „Budeme po něm vyžadovat nejen omluvu, ale také pět milionů korun. A víte proč zrovna pět milionů korun? Protože tu byl jiný případ útoku – jmenovalo se to Václavka a Dášenka,“ uvedl prezident a vzpomněl na soudní spor prezidenta Václava Havla, který koncem devadesátých let požadoval za karikaturu na billboardu právě takovou částku. Vrchní soud mu přiznal desetinu, 500 tisíc korun.

   

  Žalobu a trestní oznámení na Bartíka podal Zemanův právní zástupce ve středu. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta: trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval,” uvedl Ovčáček.

   

  Informace o Zemanově špatném zdravotním stavu odmítl jeho ošetřující lékař Miloslav Kalaš. Bartík už ze svého facebookového profilu své dřívější tvrzení o špatném zdraví prezidenta stáhl. Nečekal prý, jakou vlnu negativních emocí vyvolá. Přitom tvrdil, že to má od důvěryhodného zdroje, který nikdy neprozradí! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...