Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DRSNÁ SLOVA

  Rozzuřený Zeman: Je to svině, chci 5 milionů korun!

  10.11.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Miloš Zeman občas pro ostrá slova nechodí daleko. Tentokrát do toho šel hodně zostra. Brněnského politika Svatopluka Bartíka, který uvedl, že má prezident údajně rakovinu, nazval "sviní" a požaduje po něm milionové odškodné.

  Zeman lupa
  Miloš Zeman při návštěvě olomouckého kraje! | Facebook

  Zeman ve čtvrtek v TV Barrandov řekl, že po brněnském politikovi Bartíkovi kvůli údajně lživým tvrzením o jeho zdravotním stavu bude kromě omluvy požadovat také pět milionů korun.

   

  „Budeme vyžadovat nejen omluvu, ale i pět miliónů korun,“ prohlásil Zeman s tím, že peníze budou vloženy do volebního fondu a později půjdou na charitu, konkrétně „na Klokánky“. V souvislosti se zveřejněním informace o rakovině Zeman Bartíka v televizi označil za ”svini”.

   

  „Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se prostě nedělá,“ řekl prezident.  

  Miloš Zeman brněnského politika Bartíka označil za svini!
   

   

  Prezident zopakoval, že jeho lékaři vydali zprávu, že je zdráv a rakovinu nemá. „Budeme po něm vyžadovat nejen omluvu, ale také pět milionů korun. A víte proč zrovna pět milionů korun? Protože tu byl jiný případ útoku – jmenovalo se to Václavka a Dášenka,“ uvedl prezident a vzpomněl na soudní spor prezidenta Václava Havla, který koncem devadesátých let požadoval za karikaturu na billboardu právě takovou částku. Vrchní soud mu přiznal desetinu, 500 tisíc korun.

   

  Žalobu a trestní oznámení na Bartíka podal Zemanův právní zástupce ve středu. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta: trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval,” uvedl Ovčáček.

   

  Informace o Zemanově špatném zdravotním stavu odmítl jeho ošetřující lékař Miloslav Kalaš. Bartík už ze svého facebookového profilu své dřívější tvrzení o špatném zdraví prezidenta stáhl. Nečekal prý, jakou vlnu negativních emocí vyvolá. Přitom tvrdil, že to má od důvěryhodného zdroje, který nikdy neprozradí! 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...