Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ PROBLÉM

  Česká pošta má problém! Nedostala licenci, protože by prý musela ještě více zdražit!

  08.11.2017 14:50 / zprávy google+ twitter facebook

  Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zamítl žádost České pošty o vydání poštovní licence od roku 2018 na dalších pět let. Důvodem je, že podnik nedoložil nákladovou orientaci svých cen. Státní podnik tvrdí, že by jinak musel výrazně zdražit, a to přesto, že její služby jsou často nespolehlivé a ceny neodpovídají službám!

  Česká pošta lupa
  Česká pošta nezískala od ČTÚ licenci na dalších 5 let! | Archiv

  Česká pošta byla jediným účastníkem výběrového řízení. Podnik se brání tím, že by na základě požadavků ČTÚ na nákladově orientované ceny musel výrazně zdražit. Zákazníci by například za obyčejný dopis zaplatili 25 korun namísto současných 16 korun. 

   

  Tyto ceny by byly pro klienty neakceptovatelné. Už nyní zažívá pošta pokles zásilek, které přepravuje. Firmy volí raději jiné formy komunikace či jiné firmy. Soukromé osoby pak, pokud nutně nemusejí, služeb České pošty nevyužívají.  

  Česká pošta nedostala licenci na dalších pět let za porušení podmínek!
   

   

  „My ve firmě už nezasíláme 2 500 vánočních přání poštou, vše řešíme pomocí e-mailů či MMS zpráv. Platby provádíme výhradně elektronicky a pro zasílání balíčků využíváme jiných firem," uvedla pro Bleskove.cz ředitelka jedné z českých šperkařských firem. 

   

  „Ztrácelo se nám zboží, bylo poničeno a ty služby České pošty jsou drahé. Dělají si z lidí legraci, že by dál chtěli zdražovat?," dodává manažerka.

   

  Regulátor, tedy ČTÚ, zároveň chce poště nařídit, aby základní poštovní služby i v příštím roce zajišťovala za stávajících podmínek. Česká pošta je dosavadním držitelem licence.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...