Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  POMOC ZOUFALÝM

  Odmítli Vás na úřadech? Obraťte se na ombudsmanku, která už řeší tisíce podnětů!

  07.11.2017 00:30 / zprávy google+ twitter facebook

  Zamítnutý invalidní důchod je jedním z nejčastějších podnětů, kterým se zabývá ombudsmanka Anna Šabatová. Mnozí žadatelé o pomoc se díky ochránkyni veřejných práv dovolají spravedlnosti.

  Šabatová už zase vyráží zachraňovat menšiny... lupa
  Veřejná ochránkyně práv denně bojuje za spravedlnost. | Česká televize

  Nejvíc problémů, které lidi trápí a jsou důvodem stížnosti, jsou záležitosti přímo se dotýkající zdravotního postižení. „Naprostá většina podnětů souvisí s invalidním důchodem, příspěvkem na péči, příspěvkem na zvláštní pomůcku nebo průkazem osob se zdravotním postižením,“ potvrdilo tiskové oddělení Státní správy.

   

  „Druhou největší oblastí, v níž lidé vyhledávali pomoc ombudsmanky, je stavební řízení a územní plánování,“ uvádí s tím, že nejčastěji šlo o záležitosti týkající se umístění a povolení stavby či rekonstrukce.  

  Ombudsmanka často zjistí pochybení na straně úřadů.

   

  Lidé se také obracejí na ombudsmanku Annu Šabatovou kvůli zdravotní péči. „V posledním čtvrtletí si lidé stěžovali na záležitosti týkající se pojistného a zdravotní péče a oblast veřejného zdraví, tj. ochrany před hlukem,“ konstatuje Šabatová. „Z uzavřených případů zde každý sedmý skončil zjištěním pochybení na straně úřadů,“ uvádí překvapivé zjištění.

   

  Ve třetím čtvrtletí se lidé na ombudsmanku Annu Šabatovou obrátili s 2 043 podněty (od začátku roku jde už celkem o 6 255 podnětů), z nichž 68 % bylo v působnosti a ombudsmanka se jimi může zabývat. Ve stejném období vyřídila 1 977 podnětů, z nichž ve 113 případech konstatovala pochybení úřadu či diskriminaci. Diskriminace ve smyslu antidiskriminačního zákona se týkalo v posledním čtvrtletí 56 podnětů. 

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...