Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

  Mrazu a zimy se zatím bát nemusíme

  05.11.2017 07:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Slunečné dny a chladné noci. Typické listopadové počasí ještě chvíli vydrží. Pak ale přibudou mraky. Celé období až do 3. prosince 2017 bude teplotně průměrné. Někteří ale varují před krutou zimou.

  Muškáty. lupa
  Zima se blíží - je potřeba zazimovat nejen muškáty. | Pixabay

  Teplejší vzduch z jihozápadu nám zatím zajišťuje příjemné podzimní teploty a bude tomu tak i v dalších dnech. „Očekáváme většinou polojasno, nejnižší teploty 7 až 3 °C, přes den teploty kolem desítky a večer od západu přibývání frontální oblačnosti,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.   

  Stříhejte růže i muškáty, rychle betonujte - za dva týdny už bude v noci místy mrznout.

   

  Omrznutí rostlin či popraskání čerstvého betonu nehrozí ani v příštím týdnu, kdy noční teploty klesnou k plus pěti. Přes den by mělo být 7 až 12 °C. „Konec listopadu bude teplotně průměrný až slabě podprůměrný,“ předpokládají meteorologové. Obloha by měla být často zatažená a místy i lehce zaprší. Hodně oblačnosti a srážky se očekávají až v prvním prosincovém týdnu, kdy už budou noční teploty klesat i pod nulu.

   

  V listopadu byla průměrná teplota za posledních třicet let 2,8 °C. Letos by to mělo být zhruba 4 °C. Odhadnout prosincové počasí je zatím téměř nemožné, mnozí ale na Vánoce předpovídají silné mrazy a málo srážek.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...