Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Obří Kocourkov!

  Neskutečný šlendrián v NPÚ! Po finančních machinacích udělali z kastelána manažera kvality! A ministerstvu je to fuk!

  31.01.2016 08:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Neskutečný šlendrián se děje už řadu měsíců v Národním památkovém ústavu. Důvodem je prapodivná působnost bývalého kastelána zámku Veveří a Krivoklát Luďka Frencla. Jak několikrát upozorňovala ve svých reportážích TV Prima, docházelo tam zcela prokazatelně k nemalým finančním machinacím. Přesto, že koncem roku slibovala generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková jeho odvolání, Fedor zůstává a navíc stále ve funkci manažera kvality.

  Frencl Luděk lupa
  Bývalý kastelán, dnes manažer kvality NPÚ se lidem vlastně směje do očí! | Profimedia

  Až legračně trapný je důvod, jakým Goryczková okomentovala setrvání pofiderního manažera a problémového kastelána Frencla. „Ano, já jsem uvedla koncem roku, že bude pan Frencl odvolán, ale nakonec jsem mu dala druhou šanci a on se ze svých chyb poučil,“ uvedla ředitelka v reportáži TV Prima.

   

  V šoku pak jsou i lidé z NPÚ už proto, že Goryczková je zřejmě generální ředitelkou ve stylu kam vítr tam plášť, protože se ještě vyjádřila ve smyslu, že se nového nástupce Luďa Frencla nepodařilo najít, a než aby zůstal post neobsazený, nechala jej ve funkci.  Jenže tím si generální ředitelka NPÚ, placená mimo jiné z peněz státního rozpočtu a tedy daňových poplatníků, hodně protiřečí. Protože, kdyby už v říjnu rozhodla o tom, že Fedor skončí, nemohla by pak tvrdit toto.  

  Národní památkový ústav funguje jako jeden veliký Kocourkov, kdy z problémového kastelána udělali manažera kvality!
   

   

  Ke všemu problémy, které se na zámcích, kde Frencl působil, objevovaly, byly značného rozsahu, v řádech desítek až stovek tisíc korun. Evidentně šlo o nesrovnalosti a podvody v účetnictví, různé machinace, a přesto z kastelána s velkými průšvihy udělala Goryczková manažera kvality.

   

  „To je šaškárna. Všichni to tu víme, ale paní ředitelka si jede po svém a jsou s panem Frenclem zřejmě kamarádi. Údajně se nechala slyšet, že dokud ona bude na své pozici, on o práci nepřijde. Navíc on spadá pod vedení jejího náměstka Petra Fedora, což je taky člen TOP 09  údajně má i dost vliv“ svěřila se Bleskově.cz svědkyně pracující na NPŮ.

   

  Jenomže zvláštní na celé věci je, že situace je úplně fuk ministerstvu kultury ČR a ministru Danielu Hermanovi. Právě tato instituce je nadřízená NPŮ a měla by okamžitě konat. Ale nekonala. Jediné, co udělala v loni bylo, že podala trestní oznámení a požádala vedení ústavu, aby jej informovalo o dalších krocích. Ovšem už to, že podá trestní oznámení a "podezřelý" se dostane na daleko vyšší post, je komické! Zdá se tedy, že čím větší nýmand a problémový člověk, tím dostává větší a lépe placené funkce

   

  Tak co vy na to, pane ministře kultury Hermane…? Začnete s tímhle šlendriánem konečně něco dělat? 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...