Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  STÁLE CHYBÍ DĚLNÍCI

  Kvalitních pracovníků je málo – nezaměstnaných je minimum

  02.11.2017 09:00 / zprávy google+ twitter facebook

  Najít šikovného zaměstnance je stále složitější. Na pracovním trhu není z čeho vybírat! Podle nejnovějších údajů je míra zaměstnanosti 15 - 64letých 74,2 %.

  Dělníci lupa
  Dělník si často vydělá víc než sekretářka. | Archiv

  Nedostatek zaměstnanců trápí stále více firem. Nové posily lákají různými benefity, často marně. "Opakovaně vyhlašujeme konkurzy, zveřejňujeme poptávku a přesto nám stále chybí dělníci," shodují se stavební a strojírenské firmy. Kupodivu se ale nedaří najít kvalitní posily i do jiných odvětví. "Na konkurz přicházejí často velmi nezkušení a nevhodní uchazeči, není z čeho vybírat," popisují situaci další instituce s tím, že šikovní a pracovití pracovníci jsou zřejmě rozebraní.  

  Nezaměstnaných je rekordně málo. Firmy se snaží si nové posily vychovat.
   

  Stav na trhu práce popisují i nová čísla. „Míra zaměstnanosti mužů v letošním září činila 81,4 %, míra zaměstnanosti žen 66,7 %,“ uvedl Český statistický úřad. Nezaměstnaných tedy opět ubylo a Česká republika tak patří mezi státy s rekordně nízkou nezaměstnaností. „V září letošního roku dosáhla na 2,7 % a meziročně se snížila o 1,2 procentního bodu,“ vyčíslil Český statistický úřad. Míra nezaměstnanosti mužů očištěná od sezonních vlivů dosáhla 2,2 %, míra nezaměstnanosti žen 3,3 %.

   

  Mnohé firmy proto velmi těžko shání pracovníky. Na trhu je nouze zejména o dělnické profese. Mnohé subjekty si z tohoto důvodu snaží nové zaměstnance vybírat už na školách, kde studenty a žáky motivují stipendii, nabízejí brigády a praxi.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...