Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  KALAMITA A KOLAPS

  Vichřice v ČR: 2 mrtví, 500 tisíc lidí bez proudu, spadlý kostel, poničené stavby!

  29.10.2017 11:20 / zprávy google+ twitter facebook

  Vichřice v České republice už má dvě oběti. Na Třebíčsku zemřela žena, na niž spadl strom, a podobně přišel o život muž v Jičíně. Vítr komplikuje také dopravu na železnici, třeba na trase Praha - Tábor, Ražice- Tábor a bez eletřiny je až 500 tisíc lidí! České dráhy někde nezavedly ani náhradní autobusovou dopravu. V Mostě dokonce spadl pravoslavný kostel!

  Stromy lupa
  Hasiči odklízí po celé ČR stovky popadaných stromů! | HZS

  Meteorologové už s předstihem varovali, že hrozí extrémně nebezpečné počasí. Výstraha platí od noci ze soboty na neděli až do nedělních 19 hodin. Bez proudu jsou stovky tisíc domácností. Energetická společnost ČEZ kvůli tomu vyhlásila kalamitní stav pro Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a Ústecký kraj.  

  Vichřice paralizuje dopravu na železnici, stovky lidí jsou bez elektrické energie!
   

   

  Hasiči na různých místech České republiky odstraňují spadané stromy a větve ze silnic a problémy jsou také na železnici. „Situace se mění podle toho, jak fouká, padají stromy a jak se vyřezávají,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

   

  Vichřice komplikuje dopravu na železnici. Pokud nebudou jezdit vlaky a ani autobusy, což uvedl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský, způsobí to i dopravní kolaps, jelikož je neděle a tisíce lidí míří na školní koleje. Někde jsou zpoždění hlášena až na dobu 360 minut. Kolaps nastává na trase Praha - Ostrava, kde tisíce cestujícícíh čekají, co bude dál.

   

  Počasí někde také zvedá hladiny řek, na některých místech byl vyhlášen povodňový stupeň. Problémy s vichřicí jsou i v Praze. V jedné z ulic spadl strom na policejní auto. Uzavřena zůstala i ZOO. Omezeny jsou z bezpečnostních důvodů i lesní hřbitovy v Písku a ve Zlíně.

   

  V Mostě dokonce spadl dřevěný pravoslavný kostel. Byl z dubového a jedlového dřeva, měl 23 metrů vysokou věž. Vítr poničil i katedrálu svatého Ducha v Hradci Králové. U vchodu spadla horní část pískovcové odboby. Naštěstí se nikomu nic nestalo a ke vstupu do kostela slouží boční vchod. V Praze 10 zase vítr strhl část plechové střechy, zraněn nikdo nebyl! 

   

  Problémy se silným větrem až vichřicí komplikuje život i v sousedním Německu a Rakousku. Mnohde jsou stovky popadaných stromů, nejezdí vlaky, lanovky a jsou uzavřeny i zologické zahrady, jako třeba ve vídeňském Schönbrunu. V Polsku má vichřice oběť, strop spadl na muže. Nejezdí regionální vlaky. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...