Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ZAČNE ZIMA

  Na Česko se žene vichr, sníh a mráz!

  29.10.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Na Česko se podle meteorologů žene pořádná zima. V neděli nebude chybět vichřice, přidat se může i sníh a mráz a pořádně se ochladí. Babí léto zkrátka skončilo!

  pleť zima lupa
  Na Česko se žene zima a místy může i sněžit! | Archiv

  V noci mohou teploty klesat i pod nulu, během dne bude jen okolo 4 až maximálně 9 stupňů Celsia. Za všechno může studený vzduch, který nad naše území začíná foukat od severu.  

  Podle meteorologů se nyní prudce ochladí a přijít může i sněžení.
   

   

  Přidat se může i sněžení. „Nejdříve na vrcholky hor, kde může v pondělí napadnout až deset centimetrů sněhu, a v úterý dalších deset,“ uvádí meteorologové s tím, že teplo skončilo a teď se musíme připravit na pořádný sešup.

   

  „Potrápí nás také silný vítr, který na horách dosáhne síly orkánu. V nižších polohách očekáváme zpočátku déšť se sněhem. Koncem příštího týdne může sněžit i v nižinách. Místy spadnou až tři centimetry sněhu," varují meteorologové. 

   

  Řidiči by si také měli nechat přezout pneumatiky na svá vozidla, což je ostatně povinností od 1. listopadu, tedy pokud je vozovka namrzlá nebo ji pokrývá vrstva sněhu.

   

  Na vichřici se chystají i sousední Německo a Rakousko. Podle německé agentury DPA by se lidé měli vyhýbat procházkám po lese a cestující by měli počítat s výpadky v železniční přepravě. Ve Vídni budou v neděli uzavřeny parky a zahrady, omezen bude rovněž vstup na některé hřbitovy.

  nely | bleskove.cz

  Témata: sníh, zima, Počasí
  Komentáře ke článku
  loading...