Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STÁTNÍ VYZNAMENÁNÍ

  EXKLUZIVNĚ: Troška jde večer na Hrad, Zeman mu dá metál. Ocení i zesnulou zpěvačku z Moravy!

  28.10.2017 11:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejenom Jarek Nohavica, Martina Sáblíková nebo Helena Vondráčková dostanou večer na Hradě od prezidenta Miloše Zemana státní vyzamenání. Jak se Bleskove.cz podařilo exkluzivně zjistit, metál dostane i režisér Zdeněk Troška. Kromě něj ještě další osobnost, ovšem "in memoriam"!

  Troška lupa
  Zdeněk Troška si jde večer na Hrad pro vyznamenání! | Archiv

  Zdeněk Troška se Bleskove.cz k vyznamenání vyjádřil. „Je to pravda. Moc si ocenění od pana prezidenta vážím a mám z něho samozřejmě obrovskou radost.  Je to pro mě velké zadostiučinění a zároveň mi dodává elán do další práce."

   

  Zdá se, že letošní rok bude v rámci státního svátku na Hradě hodně originální a překvapivý. Vždyť mnoho z 36 jmen, která budou oceněna, měla zůstat utajených. Dopředu prezident Miloš Zeman "avízoval" pouze Jarka Nohavicu a Martinu Sáblíkovou. Cenu od prezidenta si převezmou i herec Šttěfan Margita, tajemnice několika amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge či operní pěvci Eva Urbanová a Štefan Margita.  

  Zdeněk Troška bude další osobností, která převezme od prezidenta státní vyznamenání!
   

   

  V týdnu vyšlo najevo i jméno zpěvačky Heleny Vondráčkové. Teď se nám díky zdroji blízkému Hradu podařilo zjistit, že státní vyznamenání dostane další člověk z umělecké branže. „Bude to Zdeněk Troška, režisér, kterého pan prezident ocení," uvedla pro Bleskove.cz zaměstnankyně Správy Pražského hradu s tím, že si pochopitelně nepřeje být jmenována. 

   

  Troška se podobně jako Helena Vondráčková netají podporou prezidenta Miloše Zemana a cenu si oba jistě hrdě převezmou. „Já už se na to připravuji, vyzvedla jsem si u švadleny šaty a večer se moc těším. Velmi si toho vážím, že se pan prezident rozhodl mne ocenit," prohlásila pro Frekvenci 1 zpěvačka. 

   

  Naopak tím, kdo metál odmítl, byl Adam Pavlík, syn zpěvačky Věry Špinarové. Právě zpěvačka měla dostat in memoriam také státní vyznamenání. Ale Zeman jí ho neudělíl, protože si to rodina nepřála. 

   

  „Velmi nás mrzí, že pan Adam Pavlík ocenění Věrky zarazil. Žádali jsme udělení ceny pro ni, protože by si ho zasloužila. Není to politická cena, ale státní vyznamenání, a je jedno, jestli ji uděluje Zeman, Klaus nebo třeba někdo jiný," dodali rozhořčeně příznivci Špinarové. 

   

  Podle Adama Pavlíka by si jeho matka, kdyby žila, pro cenu nešla. Prý mu vadí i to, jakým osobnostem Zeman v minulosti metál udělil. 

   

  Další osobnost, která byla "in memoriam" na vyznamenání navržena a nejspíš jej dostane, byla královna moravského folkloru Jarmila Šuláková, která zemřela letos 11. února. Převzít si medaili půjde její dcera Zuzana, jenž pokračuje v jejím odkazu. 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...