Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  VELKÁ ZMĚNA

  Český Krumlov bude rušit kruhové křižovatky, které jen zdržují provoz!

  22.10.2017 07:35 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco někteří neustále opakují, jak kruhové křižovatky ulevují dopravě, v Českém Krumlově už vědí, že tomu tak nemusí vždy být. Město chce dokonce dva stěžejní kruháče vyměnit za klasické světelné křižovatky, čímž se doprava zrychlí až o 30 procent.

  Kruhá lupa
  Jeden z kruhových objezdů v Krumlově, který by měl zmizet! | Archiv města

  Dva kruhové objezdy na silnici I/39 v Českém Krumlově, směrem na České Budějovice a dál na Lipno, by chtěla radnice předělat. Projede tudy na 24 000 aut denně a nyní se tvoří kolony. 

   

  Dopravní změny jsou součástí akčního plánu města, který schválili zastupitelé. Plán řeší i změny v cestovním ruchu a komunikaci obyvatel s radnicí," uvedl krumlovský místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL). 

  Český Krumlov chce dva kruhové objezdy zrušit a nahradit světelnou křižovatkou!
   

   

  Externí firma vytvořila dopravní analýzu a koncepci pro město, obsahuje desítky návrhů. „Dnes máme velmi dobře zmapovanou situaci a jsou nápady, co dělat, aby se zlepšila. Jednoznačně je prosazováno dostat kruhové křižovatky opět do světel ... Světla by zvýšila prostupnost křižovatek asi o 30 procent," řekl Hermann.

   

  Firma měřila provoz letos v červenci a loni v listopadu, podle Hermanna je třináctitisícový Krumlov z hlediska dopravy městem, jež má 35 000 obyvatel, zvlášť v turistické sezoně.  

   

  „Za posledních deset let vzrostla automobilová doprava ve městě zhruba o 50 procent. Rozdíl mezi hlavní sezonou a mimosezonou není až tak velký, město má obrovský podíl vnitrodopravy. A když přijde letní špička, tak se situace stává neúnosnou," podotkl místostarosta.

   

  Krumlov není prvním městem, které chce rušit kruhové a znovu vybudovat klasické světelné křižovatky. Uvažují o tom i některé další radnice v republice. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...