Úterý 19. června 2018
svátek má Leoš, zítra Květa

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ ZMĚNA

  Český Krumlov bude rušit kruhové křižovatky, které jen zdržují provoz!

  22.10.2017 07:35 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco někteří neustále opakují, jak kruhové křižovatky ulevují dopravě, v Českém Krumlově už vědí, že tomu tak nemusí vždy být. Město chce dokonce dva stěžejní kruháče vyměnit za klasické světelné křižovatky, čímž se doprava zrychlí až o 30 procent.

  Kruhá lupa
  Jeden z kruhových objezdů v Krumlově, který by měl zmizet! | Archiv města

  Dva kruhové objezdy na silnici I/39 v Českém Krumlově, směrem na České Budějovice a dál na Lipno, by chtěla radnice předělat. Projede tudy na 24 000 aut denně a nyní se tvoří kolony. 

   

  Dopravní změny jsou součástí akčního plánu města, který schválili zastupitelé. Plán řeší i změny v cestovním ruchu a komunikaci obyvatel s radnicí," uvedl krumlovský místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL). 

  Český Krumlov chce dva kruhové objezdy zrušit a nahradit světelnou křižovatkou!
   

   

  Externí firma vytvořila dopravní analýzu a koncepci pro město, obsahuje desítky návrhů. „Dnes máme velmi dobře zmapovanou situaci a jsou nápady, co dělat, aby se zlepšila. Jednoznačně je prosazováno dostat kruhové křižovatky opět do světel ... Světla by zvýšila prostupnost křižovatek asi o 30 procent," řekl Hermann.

   

  Firma měřila provoz letos v červenci a loni v listopadu, podle Hermanna je třináctitisícový Krumlov z hlediska dopravy městem, jež má 35 000 obyvatel, zvlášť v turistické sezoně.  

   

  „Za posledních deset let vzrostla automobilová doprava ve městě zhruba o 50 procent. Rozdíl mezi hlavní sezonou a mimosezonou není až tak velký, město má obrovský podíl vnitrodopravy. A když přijde letní špička, tak se situace stává neúnosnou," podotkl místostarosta.

   

  Krumlov není prvním městem, které chce rušit kruhové a znovu vybudovat klasické světelné křižovatky. Uvažují o tom i některé další radnice v republice. 

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...