Středa 20. června 2018
svátek má Květa, zítra Alois

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OBROVSKÁ TRAGÉDIE

  SKANDÁL! Pacientku při vyšetření zabil rentgen!

  13.10.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Tomu se říká amatérismus nejvyššího kalibru. Pacientka je převezena na rentgen a místo toho, aby pracovníci zjistili, co jí schází, musejí volat lékaře a nakonec umírá. Nejde o hloupý scénář béčkového filmu, ale tristní realitu, která se stala v nemocnici v Ústí nad Labem, kde 80letá žena zemřela!

  Rentgen lupa
  Uvolněná část rentgenu zabila 80letou ženu přímo v nemocnici! | Ilustrační foto Archiv

  Část rentgenového zařízení spadla na seniorku přímo při vyšetření v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Neštěstí potvrdila mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Společnost Krajská zdravotní, pod niž ústecká nemocnice spadá, provoz na rentgenovém pracovišti zastavila.

   

  „Tragická událost se stala v hlavní budově nemocnice. V dopoledních hodinách nám bylo oznámeno úmrtí osmdesátileté pacientky na oddělení rentgenu Masarykovy nemocnice. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování,“ informovala Hyšplerová.  

  Uvolněná část rentgenu zabila v ústecké nemocnici 80letou ženu!
   

   

  Bližší podrobnosti policie nechce s ohledem na počátek vyšetřování sdělovat. Mělo jít o ženu, která byla hospitalizována na plicním oddělení. I podle mnohých lékařů jde ale o fatální selhání péče o pacienty a šokující příklad toho, co se může ve špitále stát!  Na ženu spadla uvolněná vrchní pojízdná součást rentgenového přístroje, která váží několik set kilogramů.

   

  Přístroj přitom prý nedávno prošel kontrolou bez závad, což tvrdí i Krajská zdravotní. „Na skiagrafickém pracovišti radiodiagnostického oddělení se uvolnil z přístroje rentgenový zářič,“ uvedl mluvčí společnosti Ivo Chrástecký. „Letos 21. června prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad,“ dodal Chrástecký.

   

  Pokud policie shledá cizí zavinění, jako že nejspíš ano, viník půjde před soud a může dostat až několikaleté vězení. Podobný případ není výjimkou. Před lety například doslova přímo na posteli uhořela v českobudějovické nemocnici staší pacientka. Nemohla chodit. Na postel jí spadla rozžhavená část zářivky ze stropu. Tehdy se vedení nemocnice v čele s ředitelem Břetislavem Shonem snažilo případ před veřejností zatajit. Dokonce špitál tehdy zakazoval i hasičům o případu mluvit. Až na nátlak veřejnosti a některých regionálních politiků pak uvedl případ na pravou míru. 

   

  Nemocnice se nakonec s rodinou údajně vyrovnala mimosoudně, nicméně dodnes příbuzní nejsou srovnaní s tím, jak se něco takového mohlo stát. 

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: smrt, rentgen, Nemocnice
  Komentáře ke článku
  loading...