Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  DIVNÝ ROZSUDEK

  SKANDÁL! Nemocnice nemusí platit odškodné rodině oběti heparinového vraha!

  12.10.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Odškodné 8,8 milionu korun nemusí nemocnice v Havlíčkově Brodě platit rodině jedné z obětí heparinového vraha Petra Zelenky. Verdikt hradeckého krajského soudu potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Podle pozůstalých i občanů je to skandální rozhodnutí.

  Zelenka lupa
  Heparinový vrah Petr Zelenka dostal doživotí! | Archiv Nova

  Podle pozůstalých nemocnice pochybila v léčbě i prevenci, ale podle rozsudku se nemocnice žádné chyby nedopustila.

   

  Nemocnice podle žaloby postupovala chybně při zjišťování náhlých úmrtí pacientů a měla nastavit opatření, která by dalším úmrtím zabránila. Podle pozůstalých také po útoku Zelenky nenasadila pacientovi léčbu snižující hladinu heparinu. Podle loňského verdiktu Krajského soudu v Hradci Králové se ale nemocnice nedopustila ničeho protiprávního a ani nezanedbala prevenci.

   

  „Je to zvláštní, když nemocnice by měla být zodpovědna za péči o pacienty, anebo je tomu naopak? K čemu máme soudce, kteří ignorují základní elementární a logické zásady...?," ptají se lidé na sociálních sítích!   

  Havlíčkobrodská nemocnice nemusí pozůstalým jedné z obětí heparinového vraha platit odškodné!
   

   

  Zprošťující rozsudek nyní potvrdil také odvolací soud. České televizi to sdělila pracovnice trestního úseku Vrchního soudu v Praze Zuzana Micová.

   

  Vrah Zelenka jako pracovník ARO oddělení havlíčkobrodské nemocnice podával pacientům heparin od května do září 2006. Nemocným tím zředil krev, někteří následně vykrváceli. Trestní soud Zelenkovi prokázal, že zavraždil sedm lidí a u dalších deseti se o to pokusil, a odsoudil ho za to na doživotí.

   

  Soud tím pádem řekl, že nemocnice v podstatě nemusí řešit to, co se na odděleních děje a že za své pracovníky neručí. Alespoň tak to vidí někteří občané ČR, ale i lékaři z jiných nemocnic. „Kdyby byl 'někdo' z té nemocnice slušný, nabídne pozůstalým maximální možnou míru odškodnění, nebo zřizovatel. A soudy v tomto případě vážně nepotřebujeme, ty v tomto případě hájí pouze zájmy pachatele... Být to jinde v zahraničí, ten špitál by se nedoplatil," dodal dlouholetý lékař se skušenostmi ze zahraničních stáží i "angažmá". 

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...