Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÁ NOVINKA

  První homosexuální pár si adoptoval dítě!

  11.10.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  První homosexuální pár si v Německu adoptoval dítě! Manželé Michael a Kai Korokovi z Berlína se tak stali prvním párem stejného pohlaví, který má oficiálně dítě.

  Gay pár lupa
  Homosexuálové si mohou v Německu oficiálně adoptovat děti! | Archiv

  Adopce dětí manželi stejného pohlaví umožnil zákon, který letos v červnu schválil německý parlament. Se zákonem zároveň přišla pro homosexuály a bisexuály v Německu i možnost uzavírat manželství.

   

  Zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví a adopce dětí těmito páry začal platit na začátku října. Korokovi registrované partnerství v manželství proměnili hned 2. října.  

  V Německu si první homosexuální pár adoptoval dítě!
   

   

  Vzápětí po obdržení oddacího listu požádali o adopci dvouletého Maximiliana, který u nich žije v pěstounské péči od narození. Soud v berlínské čtvrti Tempelhof-Kreuzberg žádosti podle webu berliner-kurier.de vyhověl minulý čtvrtek.

   

  „Je to nový a velký krok pro gaye a lesby … Je to také důkaz, že Manželství pro všechny není jen symbolické,“ uvedl mluvčí svazu leseb a gayů v Berlíně a Braniborsku Jörg Steinert. O zákonu, který v červnu překvapivě schválil Spolkový sněm, se v Německu hovořilo jako o „Manželství pro všechny“.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...