Pátek 23. února 2018
svátek má Svatopluk, zítra Matěj
  VELKÁ NOVINKA

  První homosexuální pár si adoptoval dítě!

  11.10.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  První homosexuální pár si v Německu adoptoval dítě! Manželé Michael a Kai Korokovi z Berlína se tak stali prvním párem stejného pohlaví, který má oficiálně dítě.

  Gay pár lupa
  Homosexuálové si mohou v Německu oficiálně adoptovat děti! | Archiv

  Adopce dětí manželi stejného pohlaví umožnil zákon, který letos v červnu schválil německý parlament. Se zákonem zároveň přišla pro homosexuály a bisexuály v Německu i možnost uzavírat manželství.

   

  Zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví a adopce dětí těmito páry začal platit na začátku října. Korokovi registrované partnerství v manželství proměnili hned 2. října.  

  V Německu si první homosexuální pár adoptoval dítě!
   

   

  Vzápětí po obdržení oddacího listu požádali o adopci dvouletého Maximiliana, který u nich žije v pěstounské péči od narození. Soud v berlínské čtvrti Tempelhof-Kreuzberg žádosti podle webu berliner-kurier.de vyhověl minulý čtvrtek.

   

  „Je to nový a velký krok pro gaye a lesby … Je to také důkaz, že Manželství pro všechny není jen symbolické,“ uvedl mluvčí svazu leseb a gayů v Berlíně a Braniborsku Jörg Steinert. O zákonu, který v červnu překvapivě schválil Spolkový sněm, se v Německu hovořilo jako o „Manželství pro všechny“.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...