Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HODNĚ NAŠTVANÝ

  Babiš podává trestní oznámení na Šumana kvůli Čapím hnízdu!

  09.10.2017 13:15 / zprávy google+ twitter facebook

  Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je hodně naštvaný a podává trestní oznámení kvůli twitterovému účtu skupiny Šuman. Zde se postupně objevují některé dokumenty o jeho aktivitách či zvukové nahrávky i v souvislosti s Čapím hnízdem.

  Babiš lupa
  Andrej Babiš je naštvaný a podal trestní oznámení! | Archiv

  Šéf ANO je hodně naštvaný a považuje aktivity Šumanu za štvavou kampaň. „Činnost anonymní skupiny už překročila všechny meze," uvedl Babiš na pondělní tiskové konferenci na ministerstvu životního prostředí a dodal, že farmu Čapí hnízdo nikdy nevlastnil, stejně jako Agrofert, uvedl server Echo24.cz

   

  Reagoval tak na víkendové zveřejnění dokumentů o farmě Čapí hnízdo. Z dokumentů britské banky HSBC totiž vyplývá, že farma Čapí hnízdo patřila přímo do společnosti Agrofert. To je v přímém rozporu s tím, co dlouhodobě a od počátku aféry s Čapím hnízdem Babiš, říkal. Tedy, že farma v žádném případě nebyla součástí Agrofertu.  

   

  Mezi zveřejněnými dokumenty banky HSBC je mimo jiné žádost o půjčku pro Farmu Čapí hnízdo, která je prezentována jako kongresové, výzkumné a školicí centrum skupiny Agrofert. Hlavním zákazníkem a zdrojem příjmů budou podle žádosti firmy ze skupiny Agrofert, která je v žádosti uváděna jako mateřská skupina farmy Čapí hnízdo.

   

  Farma „nebude závislá na cestovním ruchu a kongresové turistice“, píše se v žádosti, v jejímž textu je opakovaně zmíněna přidělená padesátimilionová dotace. 

  Andrej Babiš podává trestní oznámení na skupinu Šuman kvůli zveřejňování informací o jeho aktivitách!
   

   

  Babiš v pondělí uvedl, že dokumenty neviděl. „Můj právní zástupce podává trestní oznámení, protože jednoznačně už ten Šuman překročil meze. Propojení Šumana s některými českými novináři je jednoznačné,“ uvedl a k pravdivosti a pravosti dokumentů se nechtěl šéf hnutí ANO vůbec vyjadřovat. „Ať ověří policie, jestli jsou pravdivé. Agrofert ani já jsme nikdy farmu nevlastnili,“ řekl.

   

  Exministr financí podal už na jaře jedno trestní oznámení kvůli uniklým nahrávkám, které obsahovaly rozhovory s novinářem Markem Přibilem, u policie s ní ale neuspěl. Nezjistily se skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že byla naplněna skutková podstata některého z trestných činů.

   

  „S definitivní platností nebyly v této věci zahájeny úkony trestního řízení. Ta věc je vlastně skončená. Skutečnost, že dojde k nahrání někoho bez jeho souhlasu, ještě nezakládá trestní odpovědnost,“ citovala tehdy ČT státního zástupce Martina Černého.

   

  Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu na mimořádné schůzi Sněmovny ke kauze Čapí hnízdo svolané z popudu opozice řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...