Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  RARITNÍ STAVBA

  Skončila ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku!

  09.10.2017 04:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejdelší železniční tunel v Česku v Ejpovicích u Plzně už má oba dva tubusy. Stavbaři v sobotu ukončili ražbu severní, čtyřkilometrové části. Kvůli náročným geologickým podmínkám se stavba prodražila ze čtyř na pět miliard korun.

  Tunel lupa
  Půjde o nejdelší železniční tunel v České republice! | ČT/ČTK

  První vlaky projedou tunelem na konci příštího roku. O víkendu se celá razicí hlava stroje o průměru téměř 10 metrů objevila znovu na povrchu. Prorazila přitom sgrafitový obraz lokomotivy namalovaný na stěně výjezdového portálu v Plzni na Doubravce. Slavnostní prorážku sledovali zájemci přímo u tunelu.

   

  První tubus razil obří stroj Viktorie 16 měsíců, ražba druhého trvala rok. Další práce na obou tubusech potrvají ještě více než rok.  

  U Plzně skončila ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku.
   

   

  Přes čtyři kilometry dlouhý tunel se dvěma tubusy pro každý směr je součástí modernizace trati mezi Plzní a Rokycany. Trasu mezi Prahou a Plzní zkrátí o šest kilometrů, tedy asi o devět minut.

   

  Celá stavba vyjde na několik miliard korun. Patří ke stěžejním v ČR, podobně, jako třeba jihočeský IV. železniční koridor, který cestu z Prahy na jih Čech zkrátil o více jak dvacet minut. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...