Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  RARITNÍ STAVBA

  Skončila ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku!

  09.10.2017 04:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Nejdelší železniční tunel v Česku v Ejpovicích u Plzně už má oba dva tubusy. Stavbaři v sobotu ukončili ražbu severní, čtyřkilometrové části. Kvůli náročným geologickým podmínkám se stavba prodražila ze čtyř na pět miliard korun.

  Tunel lupa
  Půjde o nejdelší železniční tunel v České republice! | ČT/ČTK

  První vlaky projedou tunelem na konci příštího roku. O víkendu se celá razicí hlava stroje o průměru téměř 10 metrů objevila znovu na povrchu. Prorazila přitom sgrafitový obraz lokomotivy namalovaný na stěně výjezdového portálu v Plzni na Doubravce. Slavnostní prorážku sledovali zájemci přímo u tunelu.

   

  První tubus razil obří stroj Viktorie 16 měsíců, ražba druhého trvala rok. Další práce na obou tubusech potrvají ještě více než rok.  

  U Plzně skončila ražba nejdelšího železničního tunelu v Česku.
   

   

  Přes čtyři kilometry dlouhý tunel se dvěma tubusy pro každý směr je součástí modernizace trati mezi Plzní a Rokycany. Trasu mezi Prahou a Plzní zkrátí o šest kilometrů, tedy asi o devět minut.

   

  Celá stavba vyjde na několik miliard korun. Patří ke stěžejním v ČR, podobně, jako třeba jihočeský IV. železniční koridor, který cestu z Prahy na jih Čech zkrátil o více jak dvacet minut. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...