Pondělí 19. února 2018
svátek má Patrik, zítra Oldřich
  NEPOVEDENÁ AKCE

  Měl to být další obří masakr teroristů! FBI zmařila "druhé 11. září"!

  08.10.2017 00:10 / zprávy google+ twitter facebook

  Americká FBI oznámila, že zmařila "druhé 11. září", tedy další obří teroristický masakr. Džihádisté z organizace Islámský stát prý plánovali útok na Spojené státy. Terčem jejich činu měla být metropole New York, konkrétně náměstí Times Square, stanice metra a vybrané koncerty.

  New York lupa
  Podobné hororové obrázky se mohly v USA opakovat, ale FBI zasáhla! | Archiv, youtube

  Připravovaný čin byl odhalen díky agentovi FBI, jehož jméno úřady tají a implementoval se mezi teroristy. „Při plánovaných útocích měly být odpáleny bomby na Times Square a v prostorách newyorského metra. Do lidí chtěli útočníci střílet během několika koncertů,“ oznámil soudní úřad.

   

  Skupinu se podařilo odhalit minulý rok díky agentovi FBI, kterému se s ní podařilo navázat kontakt. Parta ke své komunikaci používala chatovací aplikaci.

   

  Nyní newyorská policie oznámila zatčení devatenáctiletého mladíka jménem Abdulrahman El Bahnasawy, kanadského občana. Stejně starý Američan Talha Haroon byl zatčen v Pákistánu a třetí do party a nejstarší z nich, 37letý Filipínec, byl zatčen ve své rodné zemi.  

  FBI zmařila vloni další mega teroristický útok v New Yorku!
   

   

  Útok chtěl trojlístek provést během muslimského měsíce Ramadánu minulý rok. Inspirovali se údajně událostí z roku 2015, která se odehrála v klubu Bataclan v Paříži. Za vzor jim byly i útoky z belgického metra.

   

  Jejich ideálem byly ale útoky z 11. září 2001, kdy zemřely téměř tři tisíce lidí. Incident vedl k vyhlášení „války terorismu“ tehdejším americkým prezidentem George W. Bushem a americké invazi do Afghánistánu.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: teroristé, FBI, USA
  Komentáře ke článku
  loading...