Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ KŠEFT

  Travel Service ovládne ČSA!

  07.10.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  České aerolinie ovládne společnost Travel Service. Dohodla se s Korean Air a státem na odkupu jejich podílů v Českých aeroliniích a bude tak vlastnit 98 procent akcií ČSA. Podle ministerstva financí ale rozhodnutí o převedení 19procentního podílu státu dosud nepadlo.

  ČSA lupa
  České aerolinie ovládne společnost Travel Service! | Archiv

  Společnost Travel Service může potvrdit, že se dohodla se současnými akcionáři Českých aerolinií (ČSA), společnostmi Korean Air a Prisko, na odkupu jejich akcionářských podílů v Českých aeroliniích,” uvedla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

   

  Český stát reprezentovaný společností Prisko podle ní ještě může od smlouvy odstoupit ve lhůtě pěti pracovních dnů po obdržení posledního souhlasu příslušného antimonopolního úřadu v případě, že se tak rozhodne.

   

  „Travel Service v současné době drží v ČSA 34 % akcií a po vypořádání transakcí se stane majoritním, 97,74% akcionářem ČSA. V případě, že by stát od smlouvy odstoupil, stal by se Travel Service držitelem pouze 78,74% podílu v ČSA,” dodala mluvčí.  

  ČSA ovládne společnost Travel Service, získá 98 procent akcií!
   

   

  Podle ministerstva financí rozhodnutí Priska, zda se této transakce bude účastnit či nikoli, doposud nepadlo. Celou transakci musí ještě schválit antimonopolní úřady. „Záleží na velikosti obratů, buď my, nebo Evropská komise,” řekl Novinkám mluvčí antimonopolního úřadu Martin Švanda.

   

  Travel Service patří do skupiny Unimex Group miliardáře Jiřího Šimáněho. Podíl ve společnosti má čínská CEFC. Travel Service od svého vzniku v roce 1997 výrazně expandoval a působí vedle Česka i na Slovensku, v Maďarsku a Polsku, kde vlastní dceřiné společnosti. Po ukončení provozu Holidays Czech Airlines už nyní Travel Service dominuje v charterové přepravě.

   

  „Společnost Travel Service dlouhodobě usilovala o vstup do Českých aerolinií a svůj zájem vyjádřila již v roce 2009 účastí v privatizačním procesu. Cílem získání majoritního podílu v ČSA je vybudovat silného leteckého dopravce provozujícího flotilu 70 až 80 letadel,“ uvedl předseda představenstva Travel Service Šimáně.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...