Pátek 17. srpna 2018
svátek má Petra, zítra Helena

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELIKÝ PROBLÉM

  Vepřín v Letech má vracet velkou dotaci od EU! Zachrání ho stát?

  06.10.2017 04:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Firma AGPI, která provozuje kontroverzní vepřín v Letech na Písecku, jenž chce stát odkoupit a zbourat, má vážný problém. Má vracet v přepočtu desetimilionovou dotaci.

  Lety lupa
  Vepřín v Letech má vracet 10milionovou dotaci! | Archiv ČT

  Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) shledal, že AGPI má vrátit evropskou dotaci pro mladé zemědělce na rekonstrukci výrobny vajec ve Vrcovicích u Písku. Firma je ale připravena se bránit, uvedl server iRozhlas.cz.

   

  O celkem l0 375 tisíc dotačních eur, tedy asi 10,35 milionu korun, měla podle OLAF požádat v roce 2011 firma AGPI. Uspěla, načež byly evropské prostředky investovány do rekonstrukce výrobny vajec ve Vrcovicích u Písku.  

  Firma AGPI, která provozuje vepřín v Letech, má vracet až 10milionovou dotaci z EU!
   

   

  Evropské i české úřady ovšem shledávají, že AGPI v roce 2011 jen formálně převedla dvaapadesátiprocentní podíl ve své dceřiné společnosti AGPI Vajax na Jiřího Leskovce a Petra Lacinu.

   

  Oběma bylo v té době méně než 40 let a právě díky tomu byly splněny dvě z podmínek pro vyplacení dotace určené pro mladé a začínající zemědělce.

   

  „Jsme přesvědčeni, že jsme žádné zákony České republiky ani pravidla poskytování dotací neporušili a všemi prostředky budeme hájit naše práva. Nebráníme se ani soudu," uvedl místopředseda představenstva Jan Čech.

   

  Zachrání snad vepřín v Letech stát? Že by odkupem vyrovnal i některé nedostatky, nebo právě žádost o vracení dotace z EU... to není pravděpodobné. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...