Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELIKÝ PROBLÉM

  Vepřín v Letech má vracet velkou dotaci od EU! Zachrání ho stát?

  06.10.2017 04:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Firma AGPI, která provozuje kontroverzní vepřín v Letech na Písecku, jenž chce stát odkoupit a zbourat, má vážný problém. Má vracet v přepočtu desetimilionovou dotaci.

  Lety lupa
  Vepřín v Letech má vracet 10milionovou dotaci! | Archiv ČT

  Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) shledal, že AGPI má vrátit evropskou dotaci pro mladé zemědělce na rekonstrukci výrobny vajec ve Vrcovicích u Písku. Firma je ale připravena se bránit, uvedl server iRozhlas.cz.

   

  O celkem l0 375 tisíc dotačních eur, tedy asi 10,35 milionu korun, měla podle OLAF požádat v roce 2011 firma AGPI. Uspěla, načež byly evropské prostředky investovány do rekonstrukce výrobny vajec ve Vrcovicích u Písku.  

  Firma AGPI, která provozuje vepřín v Letech, má vracet až 10milionovou dotaci z EU!
   

   

  Evropské i české úřady ovšem shledávají, že AGPI v roce 2011 jen formálně převedla dvaapadesátiprocentní podíl ve své dceřiné společnosti AGPI Vajax na Jiřího Leskovce a Petra Lacinu.

   

  Oběma bylo v té době méně než 40 let a právě díky tomu byly splněny dvě z podmínek pro vyplacení dotace určené pro mladé a začínající zemědělce.

   

  „Jsme přesvědčeni, že jsme žádné zákony České republiky ani pravidla poskytování dotací neporušili a všemi prostředky budeme hájit naše práva. Nebráníme se ani soudu," uvedl místopředseda představenstva Jan Čech.

   

  Zachrání snad vepřín v Letech stát? Že by odkupem vyrovnal i některé nedostatky, nebo právě žádost o vracení dotace z EU... to není pravděpodobné. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...