Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ŽIVELNÁ POHROMA

  Bouře Xavier v Německu zabila už 7 lidí!

  06.10.2017 00:01 / zprávy google+ twitter facebook

  Sedm obětí si už vyžádala bouře Xavier, která zasáhla sever Německa. Doprovází ji i silný vítr, který v nárazech dosahuje rychlosti až 120 km/h. Zemřeli většinou lidé, na jejichž auto spadl strom.

  Vichr lupa
  Vichřice v Německu zabila už 7 lidí a napáchala velké škody! | AP

  První obětí je žena, na jejíž auto spadl v hamburské čtvrti Horn strom. Stejným způsobem zemřel řidič nákladního vozidla na Bundesstrasse v Neu-Karstädtu v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Další čtyři oběti jsou z Braniborska. V Gransee zabila muže ulomená větev a v Postupimi zabil ženu strom, který spadl na její vozidlo. I další dvě oběti z Branibor zemřely stejným způsobem. Padající strom zabil i ženu v autě v Berlíně.

   

  Vlaky nejezdí ve čtyřech spolkových zemích, uzavřená je také trať mezi severem země a Berlínem. Na trati taky uvázl rychlík Eurocity do Prahy, protože spadlý strom zablokoval obě koleje. Evakuovat se z něj muselo u Pritzieru 219 lidí. V Hamburku a Berlíně byl zastaven provoz nadzemní dráhy S-Bahn.  

  Celkem 7 lidí zemřelo v Německu vlivem bouře Xavier, která je doprovázena silným vichrem!
   

   

  V Hamburku se hasiči potýkají s vyvrácenými stromy, spadlými větvemi a přívalovým deštěm. Hasiči v téměř dvoumilionovém městě vyzvali obyvatele, aby nevycházeli na ulici a v žádném případě se nezdržovali na nechráněných místech.

   

  „Varování pro Hamburk. Nezdržujte se v současnosti na volném prostranství, zůstaňte v chráněných prostorách," uvedli hasiči hanzovního města na Twitteru.  

  Celkem 7 lidí zemřelo v Německu vlivem bouře Xavier, která je doprovázena silným vichrem!
   

   

  V Berlíně byl zastaven provoz S-Bahnu kvůli velkému množství popadaných stromů. V hlavním městě nejezdí ani tramvaje. Omezen je i provoz na obou berlínských letištích, zastaveno bylo odbavování cestujících. Lidé také nemohli opustit letadla, která přistála.

   

  V Dolním Sasku jsou hasiči zavaleni telefonáty se žádostmi o pomoc s vyvrácenými stromy, v Hannoveru vyjíždějí ke strženým střechám. V Holzmindenu spadl strom na tři auta, naštěstí nebyl nikdo zraněn. Ve městě Werlte u Osnabrücku naboural řidič do vyvráceného stromu.

   

  Z bezpečnostních důvodů ve čtvrtek už ve 14 hodin SELČ zavřely své brány obě zoologické zahrady v metropoli Berlíně. Padající větve a stromy by podle nich mohly ohrozit návštěvníky i zvířata. „Sloni, zebry a žirafy se z bezpečnostních důvodů přemístí do svých stájí," uvedly zahrady.

   

  Bouře Xavier přinesla na sever Německa prudké přeháňky, silný vítr a nízké teploty. Podle německých meteorologů vítr dosáhne síly orkánu. V následujících dnech by do Německa měl začít proudit polární vzduch.

   

  Před silným větrem varují meteorologové také v České republice, ale postupně už slábne, takže by neměl tak řádit, jako v Německu. 

  nely | bleskove.cz

  Témata: bouře, Německo, smrt
  Komentáře ke článku
  loading...