Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  SMUTNÁ ZPRÁVA

  JAN TŘÍSKA ZEMŘEL! Podlehl zranění po skoku z mostu! Svědkyně teď promluvila!

  25.09.2017 08:45 / zprávy google+ twitter facebook

  Legendární herec Jan Tříska v pondělí časně ráno zemřel! Podlehl tak těžkým zraněním po sobotním pádu z Karlova mostu, který už asi nikdy nikdo nevysvětlí. Bylo mu 80 let. Jedna ze svědkyň tvrdí, že s hercem mluvila krátce před událostí.

  Tříska Jan lupa
  Ve věku 80 let zemřel v Praze herec Jan Tříska! | Archiv P. Fialy

  Zprávu o skonu Jana Třísky, který skočil podle svědků v sobotu z Karlova mostu a topil se, a až více jak po pěti minutách, co ho dva záchranáři vytáhli, byl oživen, napsala na Facebook spisovatelka Blanka Kovaříková.  

   

  „Jan Tříska dnes ve dvě hodiny ráno zemřel. Jsem přesvědčená, že si to tak přál. Skok z Karlova mostu byl jeho posledním hereckým výkonem, hodným Shakespeara. Unavený starý muž chce odejít z tohoto světa a učiní tak na místě, které si zvolí jako symbol."

   

  Do Čech z USA, kde Tříska žil, přiletěla náhle i jeho žena Karla Chadimová (73), aby se s ním mohla rozloučit. Herec po sobě zanechal i dvě dcery Janu a Karlu.  

  Jan Tříska podlehl nad ránem zraněním způsobeným skokem do řeky z Karlova mostu!
   

   

  „Manželka Karla, hned poté, co se dozvěděla, co se v sobotu stalo, si zabukovala letenku a přiletěla za ním. Nejspíš se čekalo na to, až dorazí z USA a rozloučí se s Janem. Jeho mozek byl bohužel delší dobou bez zásoby kyslíku těžce poškozen. Byl v umělém spánku a selhávaly mu životně důležité orgány. Není vyloučeno, že nastala mozková smrt, a proto byl od přístrojů odpojen," uvedl pro Bleskove.cz blízký rodinný známý. 

   

  Jedna z údajných svědkyň pro Radiožurnál promluvila o tom, že s hercem krátce před tím, než spadl do vody, mluvila. Paní Jitku prý zaujal starší člověk, který seděl na mostě směrem k řece opřen o jedno ze sousoší. Netušila přitom, že jde o Jana Třísku. „Bylo mi to divné, šla jsem se za ním podívat a zeptala jsem se ho, jestli je všechno v pořádku. A on mi řekl, že ano. Nedalo mi to a řekla jsem mu, jestli by nebylo lepší, kdyby si ty nohy nedal na druhou stranu, a on mi odpověděl, že takhle je mu tam dobře. Ani jsem nepoznala, že jde o pana Třísku,” citoval ženu web iRozhlas.

   

  Policie až nyní, v pondělí, začala tvrdit, že šlo nejspíš o nešťastnou náhodu. Přitom ještě v neděli hovořilia o "muži, který skočil do řeky", nikoli spadl. Na jedné straně kriminalisté tvrdí, že Tříska z mostu neskočil, ale nejspí spadl, na druhé hledá svědky, kteří by mohli mít případně i záznam z toho, co se na mostě dělo. Případně by jim pomohlo očité svědectví. Záběry z kamer v okolí mostu prý neukazují celou situaci, ale jen její sekvence. 

   

  Ani on sám, ani nikdo jiný z jeho kolegů a přátel si neumí Třískův čin vysvětlit. „Honza se na filmování těšil. Napadá mě jediné, a sice, že ta zdravotní prohlídka před natáčením nedopadla tak, jak se říká. Protože to, že si byl sáhnout na sochy na Karlově mostě je věc jiná. On to tam miloval a i před emigrací v roce 68 se odtud s manželkou loučili s domovem. Ale pokud vylezl na kamenné zábradlí mostu a skočil, tak k tomu musel mít nějaký nezvratný důvod," dodal jeho kamarád a kolega z branže.

   

  Herec a režisér Jiří Mádl v neděli vyzval na sociální síti, aby "lidé nedělali z Jeníka blázna" tím, že se chtěl zabít. A že se mu stal osudným rituál, který měl, když měl filmovat, chodil si sáhnout na sochy na mostě. Jenomže i podle policie i podle svědků Tříska z mostu nespadl nešťastnou náhodou, ale skočil. Proč? To už se asi nikdy nikdo nedozví... 

   

   

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...