Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ODLOŽENÉ MIMINKO

  Další dítě v babyboxu! Už 159. v pořadí!

  21.09.2017 07:55 / zprávy google+ twitter facebook

  Už 159. miminko skončilo v babyboxu. Tentokrát se tak stalo ve čtvrtek časně ráno v jihočeských Strakonicích. Jde o čerstvě narozenou holčičku, která je v pořádku.

  Babybox lupa
  Další miminko v babyboxu oznámil zakladatel schránek Ludvík Hess! | Archiv ČT

  Jde o holčičku, která měla ještě pupeční šňůru stisknutou žlutým kolíčkem na prádlo, což viděli lékaři v nemocnici, kteří si miminko z babyboxu vyzvedli, poprvé. Byla zabalená do dvou ručníků, tedy byla pár desítek minut po porodu. 

   

  „Sestřička Helena Frömmerová ji držela v náručí za tři minuty, vzápětí zcela novorozenou holčičku ještě s pupečníkem poprvé ošetřil můj starý známý MUDr. Petr Lyer, s nímž jsem otvíral babybox v Kladně," napsal do zprávy zakladatel babyboxů Ludvík Hess.  

  Ve strakonickém babyboxu našli lékaři novorozenou holčičku, která půjde nejspíš k adopci.
   

   

  „Holčičku jsem pojmenoval Melitta! Jistě se ptáte, proč tak nezvyklé jméno. Jmenovala se tak moje teta, jež před půl stoletím chodila na procházky se svou vnučkou Janou v doprovodu advokáta JUDr. Jana Horného, dědečka MUDr. Tomáše Fialy, ředitele Nemocnice Strakonice. Malý Tomáš Fiala byl členem jejich milostného vztahu - čtyřúhelníku. Nevěříte? Zeptejte se ředitele," píše vtipně Hess.

   

  Miminko bylo umístěno na novorozenecké oddělení. Zhruba po týdnu bude přemístěno do dětského centra, odkud  - pokud se rodiče o něj nepřihlásí, půjde nejspíš k adopci. 

  nely | bleskove.cz

  Témata: dítě, Strakonice, baybox
  Komentáře ke článku
  loading...