Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CHTĚJÍ KONEC

  Taxikáři vyhrožují primátorce Krnáčové! Chtějí zablokovat Prahu!

  19.09.2017 00:05 / zprávy google+ twitter facebook

  Pražští taxikáři vyhrožují pražské primátorce Adrianě Krnáčové (ANO) generální stávkou. Důvodem je služba Uber, která rovněž vozí zákazníky, ale nemá žádnou koncesi. Zároveň se stupňují výpady provozovatelů taxislužeb vůči volným řidičům.

  Taxi lupa
  Pražští taxikáři vyhrožují generální stávkou kvůli Uberu! | Archiv ČT

  Taxikářům se nelíbí, že řidiči Uberu nemají stejné podmínky jako oni. Nápravu žádají po pražské primátorce a vyhrožují stávkou a blokací silnic, aby Krnáčovou přiměli "něco dělat". Dali jí ultimátum do pátečního dopoledne. O které silnice konkrétně půjde, prý taxikáři včas upřesní. 

   

  „Chceme po paní primátorce, aby vyřešila situaci kolem Uberu. Jeho nelegálnost. Nic jiného,” řekl David Bendář ze Sdružení českých taxikářů.

   

  Město by podle taxikářů mohlo službu Uber zakázat, pokud by k této společnosti začalo přistupovat jako k nelegální taxislužbě a ne jako ke spolujízdě. „Pokud s tím paní Krnáčová nic neudělá, tak vyhlásíme generální stávku a blokádu komunikací,” pohrozil Bednář.

   

  Naštvaní taxikáři navíc blokují na pražském letišti řidiče Uberu, někteří je slovně  a dokonce fyzicky napadli či jim poškodili mobily nebo auta. Na místě už v pondělí zasahovala policie, včetně komanda. Společnost Uber namítá, že zatímco klasická taxislužba je na pouhé zavolání nebo mávnutí na silnici, oni fungují po registraci klienta.  

  Primátorka Prahy podle svých slov nemůže určovat, zda je Uber legální nebo ne!
   

   

  „Taxikáři prostě nechápou, že město nemůže Uber zakázat, ani pro něj určovat podmínky. To je úlohou těch, kteří vytvářejí zákony, tedy ministerstvo průmyslu a obchodu, které musí stanovit, co je a co není sdílená ekonomika a jak se máme stavět ke službám jako je Uber,” uvedla primátorka Prahy. 

   

  Mnozí řidiči Uberu, ale i zákazníci namítají, že kdyby se klasičtí taxikáři chovali normálně a ne "jako zloději a podvodníci", možná by tohle všechno nebylo potřeba. „Pokud jedu s Uberem a zaplatím 120 korun a s taxikářem 400, pak si samozřejmě vyberu levnější variantu. K tomu někteří taxikáři jsou nevrlí, protivní a někteří i sprostí. Měli by se nad sebou zamyslet," myslí si zákazník pan Roman, manažer finanční společnosti. 

   

  Někteří řidiči Uberu navíc Bleskove.cz sdělili, že ze strany některých provozovatelů taxislužeb slyšeli i kruté výhrůžky fyzickou likvidací, likvidací jejich rodiny a další výhrůžky. 

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...