Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  DIVNÉ POČASÍ

  A bude hnusně… Počasí nás zklame!

  17.09.2017 11:59 / zprávy google+ twitter facebook

  Zatímco meteorologové původně básnili o tom, jak bude nádherné babí léto a že si v září ještě užijeme krásné počasí, teď “skrečovali” to, co řekli a hodně nás nepotěší. Bude zkrátka hnusně!

  Počasí podzim lupa
  V příštích týdnech bude podle meteorologů lidově řečeno hnusně! | Flicr.com

  Přelom září a října bude chladný. V noci teploty mohou klesnout jen na několik stupňů nad nulou. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

   

  „Příští týden v noci se podle týdenní předpovědi počasí ústavu propadne rtuť místy až na tři stupně Celsia,” uvedli meteorologové.

   

  Příští čtyři týdny budou teploty mírně pod dlouhodobým průměrem pro toto období. V posledním zářijovém týdnu a prvním týdnu října se sice podle meteorologů o něco oteplí, ale pak teploty opět klesnou.  

  Podle ČHMÚ bude přelom září a října teplotně podprůměrný a bude i pršet!
   

   

  „Týdenní průměr teplot bude příští týden činit zhruba 15 stupňů, další týden stoupne na asi 17 stupňů, první říjnový týden se ještě bude blížit k 16 stupňům, ale druhý týden v říjnu klesne téměř na 14 stupňů,” uvedl ČHMÚ.

   

  Podle kratší, týdenní předpovědi bude v příštím týdnu v pondělí ještě na jihovýchodě republiky přes den až 19 stupňů, od úterý do čtvrtka ale bude nejvýše 14 až 15 stupňů. Koncem týdne pak rtuť o něco stoupne, může se dostat až na 17 stupňů. V noci se však teploty mohou propadnout těsně nad nulu.

   

  V příštím týdnu bycho měli očekávat i četné přeháňky a deště. Celkově ale bude v příštích čtyřech týdnech objem srážek v dlouhodobém srovnání průměrný.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...